hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dışişleri'nden 'Hocalı katliamı' açıklaması: "Tarihe kara leke olarak geçen bu insanlık suçunu lanetliyoruz"

  Dışişlerinden Hocalı katliamı açıklaması: Tarihe kara leke olarak geçen bu insanlık suçunu lanetliyoruz
  expand
  KAYNAK DHA

  Dışişleri Bakanlığı, Hocalı Katliamı'nın 31'inci yılı nedeniyle saldırıyı lanetleyip Azerbaycan halkına Türkiye'nin taziyelerini yineledi. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada "Tarihe kara leke olarak geçen bu insanlık suçunu lanetliyoruz." ifadeleri yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde bulunan Hocalı şehrine Ermenistan silahlı birliklerince gerçekleştirilen saldırılarda, aralarında çok sayıda kadın, çocuk ve yaşlının da bulunduğu 613 Azerbaycanlı masum sivil katledilmiş, yüzlerce Azerbaycan vatandaşı yaralanmış ve binden fazla kişi esir edilmiştir. Bu katliamda kaybolanların akıbeti bugün dahi halen aydınlatılamamıştır" denildi.

  31 yıl önce Hocalı'da katledilen Azerbaycanlı kardeşlerinin acısının bugün de Türkiye'nin yüreğinde hissedildiği belirtilerek, "Tarihe kara leke olarak geçen bu insanlık suçunu lanetliyoruz. Hocalı Katliamı'nda hayatlarını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, Can Azerbaycan halkına taziyelerimizi yineliyoruz" ifadelerine yer verildi. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow