Dünyanın konuştuğu davada şok gelişme: Ucu Trump'a uzandı

FBI, ormanlık alan içerisinde bulunan ve çevresinde tek bir ev bile bulunmayan milyonlarca dolar değerindeki izole malikaneye baskın yaptı. "Kapıyı kibarca çalmadık" diyen yetkililer, kırıp geçtikleri kapının ardından dünyanın konuştuğu tutuklamayı gerçekleştirdi.FBI, ormanlık alan içerisinde bulunan ve çevresinde tek bir ev bile bulunmayan milyonlarca dolar değerindeki izole malikaneye baskın yaptı. "Kapıyı kibarca çalmadık" diyen yetkililer, kırıp geçtikleri kapının ardından dünyanın konuştuğu tutuklamayı gerçekleştirdi.

Ghislaine Maxwell'in FBI tarafından tutuklanmasının ardından savcılığın topladığı yeni deliller ve tanıklar da bir bir ortaya çıkıyor.

Yeni bir tanığın ifadesi, ortalığı ayağa kaldıracak cinsten. Çünkü şu anda 30'lu yaşlarda olan ve ismi açıklanmayan kadının ifadesinin ucu, ABD Başkanı'na dayanıyor.

O dönmede 14 yaşında olan bir kadın, sapık milyarder Epstein'in Mar-a-Lago'daki malikanesine götürüldüğünü ve şu anki ABD Başkanı Donald Trump'ın da orada olduğunu söyledi.

Epstein'in kendisini "Nasıl? İyi parça değil mi?" deyip gülerek Trump'a gösterdiğini ileri sürdü. Kadın, Trump'ın kendisinin reşit olup olmadığını bilmediğini düşündüğünü söyledi.

Kendisini Epstein'in "kobay faresi" olarak tanımlayan kadın, yıllar boyu başına gelenlere Trump'ın tanıklık ettiğini iddia etti.

Federal savcılar, 14 yaşından küçük, üç reşit olmayan kızın suistimal edilmek üzere trafiğini sağlamak da dahil olmak üzere bir dizi suçtan 58 yaşındaki Maxwell karşı suç duyurusunda bulundu.

Savcılar, ayrıca üç kurbanın 1994 ile 1997 arasında cinsel tacize uğradığını iddia ediyor. Maxwell ayrıca, başka bir hukuk mahkemesinde sorgulandığı zaman yalan söylediği için yalancı şahitlikten de suçlanıyor.

Mahkeme belgelerine göre üç kadın da şu anda otuzlu yaşlarında. Ancak DailyMail.com, kadınlardan birinin Maxwell aleyhindeki suçlamaların, anonim bir kadının getirdiği başka bir davaya benzerlik taşıdığını açıkladı. Ancak avukatlar yorum yapmaktan kaçındı; New York'un Güney Bölgesi ABD avukatı sözcüsü de yorum yapmadı.

Davasında Trump'tan bahseden kadın, Epstein ve Maxwell tarafındna bir 'kobay' olduğunu ve neredeyse bir yıl boyunca Maxwell ve Epstein tarafından bakıldığını, Florida'daki kendi evinden New York'a taşındığını söyledi. Kadın, eğitim masraflarını Epstein'in ödediğini de sözlerine ekledi.

Hukuk davasındada kadın, sahne sanatları kampında Epstein ve Maxwell ile tanıştığında sadece 13 yaşında olduğunu iddia ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS