hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Filistin Kızılayı: Gazze'de görev yapan ekiplerimizle bağlantımızı tamamen kaybettik

  Filistin Kızılayı: Gazzede görev yapan ekiplerimizle bağlantımızı tamamen kaybettik
  expand
  KAYNAKİHA

  Filistin Kızılayı, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki iletişim ağlarını ve interneti kesmesinin ardından bölgeyle iletişimin tamamen koptuğunu açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail’in bu gece Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları genişleteceğini açıklamasının ardından, bölgede internet ve iletişim kaynakları kesildi. Gelişmenin ardından İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’ne bombardımanı akşam saatlerinde yoğunlaşırken, Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, “İsrail yetkililerinin tüm sabit hat, cep telefonu ve internet iletişimini kesmesi nedeniyle Gazze Şeridi'ndeki operasyon odası ve orada görev yapan ekiplerimizle bağlantımızı tamamen kaybettik” denildi.

  "DERİN ENDİŞE DUYUYORUZ"

  Kesintilerin özellikle merkezi acil durum hattını etkileyeceği ve bunun da ambulansların yaralılara ulaşmasını engelleyeceği belirtilerek, “Ekiplerimizin acil sağlık hizmetlerini sağlamaya devam edebilmesi konusunda derin endişe duyuyoruz” açıklaması yapıldı.

  İsrail’in Gazze Şeridi’ni dünyadan izole etmesinin İsrail ordusunun savaş suçlarına devam edeceğinin göstergesi olduğu ifade edilen açıklamada, “Gazze Şeridi’nde görev yapan ekiplerimizin güvenliğinden endişe ediyoruz. Masum sivillere, tıbbi tesislere ve ekiplerimize derhal koruma sağlanması için uluslararası toplumu İsrail yetkililerine baskı yapmaya çağırıyoruz” denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow