hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Filistinli kadın mahkum artık serbest: Oğlu ve akrabalarına böyle kavuştu

  2015 yılında aracındaki gaz tüpünün patlaması nedeniyle yüzü dahil vücudunun yüzde 60'ı yanmıştı. İsrail ise onu "terör" saldırısı düzenlemekle suçlamış, 11 yıla mahkûm etmişti. Israa Jaabis serbest bırakıldı ve Doğu Kudüs'teki evine, akrabalarına ve oğluna 7 yıl sonra kavuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Filistinli mahkûm Israa Jaabis, İsrail hapishanesinden serbest bırakılmasının ardından işgal altındaki Doğu Kudüs'teki evine ulaştı.

  O anlarda birbirine sımsıkı sarılma ve gözyaşı görüntüleri vardı...

  31 yaşındaki Jaabis, 11 ekim 2015'te Kudüs’teki evine giderken arabasındaki gaz tüpü patladı ve araba alev aldı. Yüzü ve elleri de dahil olmak üzere vücudunun yüzde 60'ının yandığı üçüncü derece yanıklar oluştu.

  İsrailli yetkililer Jaabis'i "terör" saldırısı düzenlemekle suçladı. Suçlamaları reddeden Jaabis’in tutuklanması büyük tepki çekmişti.

  11 yıl hapis cezası almıştı. Yedi yılını İsrail hapishanesinde geçirdi.

  Filistinli kadın mahkum artık serbest: Oğlu ve akrabalarına böyle kavuştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Evine bu görüntüler altında ulaştı ve kendisini bekleyen oğluyla kavuştu..

  “Allah'a şükür. Acım görülüyor, anlatmaya gerek yok. Duygusal olarak da oldukça acı içindeyim ve akrabalarımı çok özledim. Ama bu da bir mahkumun diyeti işte..”

  Israa Jaabis artık serbest kalmış olsa da İsrail polisi yine rahat vermedi.

  İsrail polisi, serbest bırakılması üzerine herhangi bir kutlama yapılmaması ve serbest bırakıldığı ilk anları haber yapmamak için tüm gazetecilerin evinden tahliye edilmesi de dahil olmak üzere çeşitli kısıtlamalar uyguladı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow