Filistinli Noel Baba, İsrail askerlerini taşladı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan kararıyla Filistin'de başlayan protestolar sürüyor. Gazze ve Batı Şeria'da süren protestoları, İsrail güvenlik güçleri sert müdahalelerle bastırmaya çalışıyor. Filistinlilerin en sert müdahaleye uğrayan protestosu 9 Aralık'taki "Öfke Cuması"ydı. Filistin Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre, İsrail güvenlik güçleri 2 Filistinliyi öldürdü, 767'si ise yaralandı. 743 kişi de atılan gözyaşartıcı gazdan etkilendi. Dün Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki protestolarda, ilginç bir görüntü de objektiflere takıldı. Noel Baba kıyafeti giyen Filistinli bir protestocu, İsrail polisine taş atarken görüldü. Ancak gösterilerde o da yaralandı.Batı Şeria'nın Ramallah kentinde elinde Filistin bayrağıyla protestocuları gözyaşartıcı gaza boğan İsrail güvenlik güçlerine Filistinli Noel Baba böyle karşı koydu.
Noel Baba kıyafetli Filistinli eylemci, Filistin bayrağını sallayarak, ABD Başkanı Trump'ın kararını ve İsrail'i protesto etti.
İşte Trump'ın 6 Aralık'ta Kudüsİsrail'in başkenti tanımasının ardından Filistin kentlerinde başlayan ve 2 kişinin öldürüldüğü protestolardan fotoğraf kareleri...
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS