hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazze'de güneyden kuzeye ölümcül gece

  KAYNAKMilliyet

  İsrail ordusu, Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece boyunca Gazze'nin kuzeyinden güneyine her bölgesini hedef aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mısır sınırına yakın konumdaki Refah şehrinde yer alan El Tanur mahallesinde El Cezzar ailesine ait bir ev İsrail tarafından vuruldu. En az dokuz Filistinlinin yaşamını yitirdiği saldırıda mahalle sakinleri çaresizce enkaz altında kalanları aradı.

  Gazze Şeridi'nin güneyinin en büyük şehri Han Yunus'ta İsrail işgal birlikleri sabah gün ağarırken topçu saldırısı başlattı.Bölgenin ortasında yer alan Gazze Şehri'nde de farklı mahallelerde topçu saldırıları bildiriliyor.Kuzeydeki Cibaliye'de ise Kemal Advan Hastanesi'ni hedef alan saldırıda en az dört can kaybı var. Hastanenin kuzey kapısının vurulduğu bombardımanda hayatını kaybedenler arasında çocuklar ve kadınlar var.

  İsrail saldırılarından kaçan 10 binden fazla Filistinlinin sığındığı hastane kompleksinde, yoğun bombardıman nedeniyle defnedilemeyen onlarca cenaze bekliyor. Pazar sabahından bu yana hastaneye en az 99 ceset getirildi.Diğer yandan, Gazze'deki İsrail bombardımanında bir Ürdün vatandaşı hayatını kaybetti, kardeşi ağır yaralandı. Ağır yaralanan Ürdünlü komada ve Baptist Hastanesi'nde tedavi görüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow