Hakan Fidan, ABD’de SETA Vakfı’nı ziyaret etti

Hakan Fidan, ABD’de SETA Vakfı’nı ziyaret etti

Hakan Fidan, ABD’de SETA Vakfı’nı ziyaret etti
expand
KAYNAKİHA

Gazze’de savaşın durdurulmasına ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik uluslararası girişimlerde bulunmak üzere ABD’ye gelen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nı (SETA) ziyaret etti.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Bakan Fidan, Gazze’de savaşın durdurulmasına ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik uluslararası girişimlerde bulunmak üzere geldiği ABD’de temaslara devam ediyor. Fidan bugün başkent Washington DC’de bulunan Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nı (SETA) ziyaret gerçekleştirdi.

Öte yandan, Hakan Fidan, Washington DC temasları kapsamında bugün ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile ikili görüşme gerçekleştirecek.

İİT VE AL TEMAS GRUBU, ABD’DE

Bakan Fidan’ın da yer aldığı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Ligi (AL) Temas Grubu, bugün ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşecek. Grup yarın ise Kanada’da Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile bir araya gelecek.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Ligi’nin (AL) 11 Kasım 2023 tarihli Olağanüstü Ortak Zirvesi, Türkiye, Filistin, Suudi Arabistan, Endonezya, Mısır, Ürdün, Katar ve Nijerya'nın da aralarında bulunduğu ülkelerin dışişleri bakanlarını, Gazze’de savaşın durdurulmasına ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik uluslararası girişimlerde bulunmakla görevlendirmişti.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow