hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hamas: ABD sadece İsrail'in destekçisi değil, aynı zamanda işlediği suçların ortağıdır

  Hamas: ABD sadece İsrailin destekçisi değil, aynı zamanda işlediği suçların ortağıdır
  expand
  KAYNAKİHA

  Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, "ABD sadece savaşta İsrail'in destekçisi değil, aynı zamanda İsrail'in işlediği suçların da ortağıdır” diyerek, “Şu ana kadar önerilenler taleplerimizi karşılamak ve sorunlarımızı çözmek için yeterli değil” ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Medya fuarı için İran’da bulunan Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, kısa bir basın toplantısı düzenledi. Fransa’nın başkenti Paris’te bu ayın başlarında yeni esir takası ve ateşkes için yapılan görüşmelere değinen Hamdan, “Paris görüşmelerine ilişkin olarak, arabulucular aracılığıyla yanıtlarımızı verdik ve Hamas yetkilisi İsmail Haniye bugün görüşmelerde bulunmak üzere Mısır'a gitti” diye konuştu.

  "ABD İSRAİL'E SİLAH GÖNDERMEK İÇİN BİR KÖPRÜ OLMUŞTUR"

  Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne Cezayir tarafından sunulan ve Gazze Şeridi’nde acil insani ateşkes talep eden karar tasarısını ABD’nin bir kez daha veto etmesine değinen Hamdan, “ABD'nin veto etmesiyle ilgili olarak ABD sadece savaşta İsrail'in destekçisi değil, aynı zamanda İsrail'in işlediği suçların da ortağıdır. ABD, İsrail'e silah göndermek için bir köprü haline gelmiştir” dedi.
  ABD’nin Cezayir tarafından hazırlanan karar tasarısına karşı bir karar tasarısı hazırladığını belirten Hamdan, “Hamas önerilen girişimleri inceleyecektir ancak haklarımızdan asla geri adım atmayacağız. Şu ana kadar önerilenler taleplerimizi karşılamak ve sorunlarımızı çözmek için yeterli değil” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail ile herhangi bir düzeyde ve herhangi bir gerekçeyle normalleşmeye karşı çıktıklarını vurgulayan Hamdan, “Normalleşme yoluyla bazı haklarımızı elde etmek istemiyoruz ve eğer İslam ülkelerindeki kardeşlerimiz İsrail'le mücadelede bizim yanımızda yer alamıyorlarsa, onların da İsrail'in yanında yer almamaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow