Hamas'tan ateşkes açıklaması! 'Düşman tarafınfan açık bir şekilde ihlal edildi'

Hamas'tan ateşkes açıklaması! 'Düşman tarafınfan açık bir şekilde ihlal edildi'

Hamastan ateşkes açıklaması Düşman tarafınfan açık bir şekilde ihlal edildi
expand
KAYNAKİHA

Hamas tarafından İsrail ile yapılan ateşkese ilişkin açıklamada, “Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ateşkes anlaşması düşman tarafından açık bir şekilde ihlal edildi” ifadesi kullanıldı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İsrail-Hamas arasında ipler yeniden gerildi. Hamas tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in ateşkesi ihlal ettiği bildirildi. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) ise ateşkesi delen tarafın Hamas olduğu iddia edildi.

"ATEŞKESE DÜŞMAN UYDUĞU SÜRECE BAĞLIYIZ"

Gazze Şeridi’ndeki insani ara 5’inci günüde devam ederken, “Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ateşkes anlaşması düşman tarafından açık bir şekilde ihlal edilmesi sonucunda sahada çatışmalar meydana geldi” ifadelerini kullanıldı. Katar ve Mısır'ın aracılık ettiği insani araya "düşman uyduğu sürece" bağlı olduklarını söyleyen Hamas, arabulucuları işgalcilere sahadaki ateşkesin tüm şartlarına uyması için baskı yapmaya çağırdı.

İSRAİL DE HAMAS'I SUÇLADI

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada ise, “Son bir saat içinde Gazze'nin kuzeyinde 2 farklı noktada IDF birliklerinin yakınında 3 patlayıcı patlatılarak operasyonel duraklama ihlal edildi. Bu yerlerden birinde teröristler askerlere ateş açmış, askerler de ateşle karşılık vermiştir. Olaylar sırasında birkaç asker hafif şekilde yaralandı. IDF birlikleri operasyonel duraklamaya uygun olarak mevzilenmişlerdi” denildi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow