hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hamas'tan Avrupa ülkelerine çağrı! Soykırıma destek veren ABD'ye baskı yapın

  Hamastan Avrupa ülkelerine çağrı Soykırıma destek veren ABDye baskı yapın
  expand
  KAYNAKİHA

  Gazze'de kalıcı ateşkesi veto eden ve İsrail'e sürekli desteğini yineleyen ABD'ye ilişkin konuşan Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, "ABD bu işgalin, etnik temizliğin, kadın ve çocukların öldürülmesinin suç ortağıdır. Bize yönelik bu saldırganlığı reddeden tüm Avrupa ülkelerini, halkımıza yönelik soykırım için İsrail'e 'yeşil ışık' yakan ABD'ye baskı yapmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazze Şeridi'nde devam eden soykırımın son bulması için BM Genel Kurulu'nda sunulan ateşkes tasarısı ABD tarafından veto edilmişti. Her fırsatta İsrail'e ziyaretlerde bulunan ve destek veren ABD'ye tepkiler gelmeye devam ederken, Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan'dan da çağrı geldi. Hamdan, tüm Avrupa ülkelerini, halkımıza yönelik soykırım için İsrail'e 'yeşil ışık' yakan ABD'ye baskı yapmaya çağırdı.

  "SAVAŞ ALANINDA ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILARLA HALKIMIZ DİRENÇ GÖSTERMEYED EVAM EDİYOR"

  İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları aralıksız sürüyor. Çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı her geçen gün artarken, İsrail ordusu ABD desteğiyle saldırılarına devam ediyor. Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan bugün Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlediği basın toplantısında, "Savaş alanında elde ettiğimiz başarılarla halkımız direnç göstermeye devam ediyor. Bu durum dünyadaki çok sayıda ülkeyi tutumlarını değiştirmeye, çok sayıda siyasetçiyi de sivillerimizin kanıyla dolu İsrail açıklamalarını kabul etmemeye itiyor” dedi.

  "DÜŞMANIN YÜZÜ AÇIĞA ÇIKTI"

  Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’nın ateşkes çağrısında bulunan açıklamalarına ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda savaşın durdurulması için yapılan oylamaya değinen Hamdan, “Bunlar, uluslararası toplumda düşmanın yüzünün açığa çıktığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ABD'NİN TUTUMU BIDEN'A SEÇİME MAL OLACAK BİR KRİZDEN KAYNAKLANIYOR"

  ABD’nin sürekli değişen tutumuna güvenmediklerini kaydeden Hamdan, “ABD’nin tutumu, Başkan Biden’a yaklaşan seçime mal olabilecek bir krizden kaynaklanıyor. Eğer isteselerdi, İsrail’e silah sağlamayı durdurabilir, BM Güvenlik Konseyi’ndeki veto haklarını kullanmayabilirlerdi” şeklinde konuştu.

  ABD’nin bu işgalin, etnik temizliğin, kadın ve çocukların öldürülmesinin suç ortağı olduğunu vurgulayan Hamdan, "Bize yönelik bu saldırganlığı reddeden tüm Avrupa ülkelerini, halkımıza yönelik soykırım için İsrail'e 'yeşil ışık' yakan ABD'ye baskı yapmaya çağırıyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow