Hamas'tan net mesaj: İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok

Hamas'tan net mesaj: İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok

Hamastan net mesaj: İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok
expand
KAYNAKİHA

Gazze'de devam eden saldırılara ilişkin konuşan Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, “İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok” ifadesini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Usame Hamdan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’a açıklamalar yaptı. Hamdan, çatışmalar ne kadar sürerse sürsün hazırlıklı olduklarını belirterek, “İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok” diye konuştu.

"NETANYAHU SAVAŞ SUÇLUSU OLARAK YARGILANACAK"

Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin hayatlarından İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun "sorumlu" olduğunu söyleyen Hamdan, Netanyahu'nun Gazze Şeridi’ndeki hedeflerinin "ulaşılamaz" olduğunu ifade etti. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının Netanyahu hükümetinin düşüşüne neden olacağını belirten Hamdan, "Bu bir zafer değil, aksine yenilginin ve hükümetinin düşüşünün işaretidir" ifadelerini kullandı. Hamdan, çatışmaların sona ermesinin ardından Netanyahu'nun savaş suçlusu olarak yargılanacağını öne sürdü.

"FİLİSTİN DAVASINI BİTİRMEK İMKANSIZ"

Netanyahu’nun gerçek hedefinin Filistin halkını ortadan kaldırmak ve Filistin davasını bitirmek olduğunu belirten Hamdan, “Bu imkansız bir şey" dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İsrail'in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının sadece "kana susamışlık" olduğunu ve bu susuzluğun giderilmeyeceğini belirten Hamdan, "Netanyahu ve savaş kurmayları Gazze bataklığının giderek daha derinlerine batıyor" dedi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow