hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hindistan'da maymunlar 'intikam' için 250 köpeği öldürdü

  Hindistanda maymunlar intikam için 250 köpeği öldürdü
  expand
  KAYNAKİHA

  Hindistan’ın Maharaştra eyaletindeki küçük bir kasabada köpeklerin bir maymun yavrusunu öldürmesinin ardından maymunların intikam için yaklaşık 250 köpek yavrusunu öldürdüğü iddia edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hindistan’ın Maharaştra eyaletindeki Beed bölgesinde yer alan Lavool kasabasında köpeklerin bir maymun yavrusunu öldürmesinin ardından maymunların intikam için yaklaşık 250 köpek yavrusunu öldürdüğü iddia edildi.

  Yerel basında yer alan haberlerde, kasaba sakinleri maymunların köpek yavrularının ağaç tepesine veya binaların çatısına sürüklediğini ve aşağı atarak öldürdüğünü aktardı. Haberlerde, geçtiğimiz ay yaklaşık 250 köpek yavrusunun maymunlar tarafından öldürüldüğü belirtilerek, kasaba sakinlerinin olay karşısında yetkililerden yardım istediği fakat kasabaya gelen görevli personelin tek bir maymunu bile yakalayamadığı ifade edildi.

  Kasaba sakinlerinin durum karşısında daha sonra kendilerinin harekete geçtiği aktarılan haberde, birçok kasaba sakininin köpekleri maymunlardan kurtarmak isterken yaralandığı belirtildi.

  Kasaba sakinleri, maymunların neredeyse tüm köpek yavrularını katlettiğini aktararak, okula giden çocuklara saldırmaya başladıklarını açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow