Hitler'in 1955 yılında hayatta olduğunun kanıtı yayınlandı

Müttefikler tarafından Hitler'in resmi olarak öldüğü kayıtlara geçmesine rağmen, komplo teorileri sıklıkla Hitler'in İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonra hayatta kaldığını iddia ediyordu. CIA'den bu teorileri güçlendiren bir hareket geldi. Hitler'in 1955'te Kolombiya'da çekilmiş bir fotoğrafı yayımlandı.Hitler'le ilgili teorilere dair CIA'in yayınladığı bir belge kafaları karıştırdı.
Açılan belgeler, Nazi Almanyası diktatörünün ölmediğini ve Güney Amerika'da saklandığını gösteriyor. Bu belgelere dayanılarak, diktatörün Berlin'deki sığınağında intihar etmediği, Kolombiya'ya kaçtığı iddia edildi.

Belgelerin için Hitler'in Kolombiya'da 1955 yılında çekilmiş bir fotoğrafı da yer alıyor.

Cimelody-3 kod adlı ajan, Hitler'in acımasız gizli eski polis üyelerinden birinin "Hitler'in hayatta olduğunu" iddia ettiğini bildirdi. Philip Citroen adlı askerin, Kolombiya'da ayda bir kez Hitler ile temas kurduğu söyleniyor.
CIA dokümanı şu şekilde: "Citroen, Hitler'in Kolombiya'yı 1955 Ocak ayında terk ettiğini belirtti. Citroen, İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminden bu yana on yıl geçmesine rağmen, müttefikler artık Hitler'i savaş suçlusu olarak takip edemezlerdi" dedi.
Bu eski fotoğrafta Hitler'e yüzü dönük kişinin de Philip Citroen olduğu belirtiliyor. Daha önce çekilmiş bu fotoğraf da Philip Citroen-Hitler bağlantısına bir kanıt olarak sunuluyor.
Bomba etkisi yaratan bu belge, yüzde 100 orijinal ve CIA'in gizli olmayan tüm dosyaları içeren kendi arşivinde mevcut.
Hitler’in soyadını değiştirerek tam adını “'Adolf Schrittelmayor” olarak kullandığı da belirtiliyor.
Bu belgeler aynı zamanda CIA'in Hitler'in öldüğüne inanmadığı ve sürekli izini takip ettiğini de gösteriyor.
Komplo teorileri sık sık ölümünün garip koşullarından dolayı Hitler'in savaştan sağ çıktığını iddia ediyordu. Resmi kayıtlara göre, Kızıl Ordu'nun sıkıştırmasıyla Hitler kendini vurdu ve bedeni Sovyet askerleri tarafından yakıldı.
Rus yetkililer, Joseph Stalin'in ABD Başkanı Harry Truman'a, bu durumu reddetmesine rağmen Hitler'in hala hayatta olduğunu söylediğini iddia etti. İddialar günümüze kadar devam etti. Bu yıl bile Hitler olduğunu iddia eden bir kişi hakkında sahte bir haber çıkmıştı.
Bununla birlikte, batı öncülüğündeki araştırmalar, CIA ve FBI tarafından kaydedildiği iddia edilen görüşlere rağmen diktatörün gerçekten de öldüğünü öne sürdü.
Hitler'in hayatta kaldığı konusundaki en genel teori, eşi Eva Braun'la Güney Amerika'ya kaçmadan önce çalınan Nazi hazinesini sakladığı yönünde.
Hitler'in cinsel hayatı

Tarihin en kanlı diktatörleri arasında olan Adolf Hitler'le ilgili araştırmalar sadece ölüp ölmediğiyle ilgili değil. Nazi liderinin cinsel hayatı da tarihçilerin ilgisini çekiyor.
İddiaya göre Adolf Hitler ve Eva Braun, Hitler'in hijyen takıntısından dolayı kıyafetlerini çıkarmadan ve birbirlerine dokunmadan sevişirlerdi.
Bu iddiaların arkasında ünlü İngiliz yazar Martin Amis'in Cheltenham Festivali'nde yaptığı konuşma var.

Alman diktatörün Eva Braun'la yatakta arasına mesafe koyduğunu iddia eden Amis, Hitler'in onun eteğini kaldırmasıyla orgazm olduğunu da söyledi.

Yazarın bir diğer iddiası da Hitler'in aseksüel olması ve Braun'la olana benzer bir cinsel ilişkisinin üvey yeğeni Angela 'Geli' Raubal'la da bulunması
Hitler'in batık denizaltısı 73 yıl sonra Düzce'de görüntülendi
Hitler'in 2. Dünya Savaşı sırasında Tuna nehri yoluyla Karadeniz'e indirerek Sovyetler Birliği'nin gemilerine saldırdığı U-20 Denizaltısının batığı Düzce'de bir grup dalgıç tarafından görüntülendi. Düzce Üniversitesi Sualtı Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emre Okan, denizaltının aradan geçen zamana rağmen çok az yıprandığını belirtti.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS