hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İran’da halk ikiye bölündü!

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin, helikopter kazasında hayatını kaybetmesi İranlıları ikiye böldü. Ülkenin büyük bölümü bu kaybı büyük bir üzüntüyle karşılarken, rejim muhalifleri sevinç gösterilerinde bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi helikopter kazasında yaşamını yitirdi. Reisi'nin ölümü İran halkını ikiye böldü. Halkın büyük bölümü Cumhurbaşkanı Reisi'nin hayatını kaybetmesini üzüntüyle karşıladı.

  İran’da halk ikiye bölündü

  Halk şu ifadeleri kullandı;

  - "Cumhurbaşkanımız ve dışişleri bakanımızın uçağının düşmesi bizi çok üzdü. Kendisi ülke için çok çalıştı. Bu haber gerçekten talihsiz bir haber"

  - “Haberi öğrendiğimizde çok üzüldük. Başkanımız çok iyi bir liderdi, Allah ondan razı olsun”

  -“Doktor Reisi halkın iyi bir hizmetkarıydı. Onların acılarını anlıyordu, toplumun sorunlarını biliyordu ve çözmek istiyordu. Maalesef halka hizmet ederken şehit oldu"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İran’da halk ikiye bölündü

  Reisi'nin ölümünü sevinçle karşılayanlar da vardı. Rejim muhalifleri sokaklara çıktı, sevinç gösterilerinde bulundu ve havai fişekler atıldı.

  Reisi'nin bulunduğu helikopter, zorlu hava koşulları nedeniyle Doğu Azerbaycan eyaletinde dağlık arazide kaza yaptı. Kazada Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan hayatını kaybetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow