İrina da bir kahraman: Kiev'de sahipsiz kalan hayvanların gönüllü koruyucusu

İrina da bir kahraman: Kiev'de sahipsiz kalan hayvanların gönüllü koruyucusu

İrina da bir kahraman: Kiev'de sahipsiz kalan hayvanların gönüllü koruyucusu

Rusya’nın saldırılarının ardından birçok hayat enkaza dönüştü. Milyonlarca kişinin evlerini terk etmesi sonucu savaştan sadece siviller değil, hayvanlar da derinden etkilendi. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de objektiflere yansıyan bu çarpıcı kare ile milyonların gönlünde yeni bir kahraman ilan edildi...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ukraynalılar, bomba ve siren seslerinin arasında belirsizliğe doğru sürüklenirken hayata tutunmaya çalışıyor.

Savaşın acımasız ve soğuk yüzü ile sarsılan ülkede yüz binlerce kişi evini ve sevdiklerini terk etmek zorunda kaldı.

Rusya’nın saldırılarının ardından sadece binalar değil birçok hayat da enkaza dönüştü.

Harabeye dönmüş şehirlerde sivillerin bir kısmı sığınaklarda ne olacağını beklerken, bir kısmı ise hayatını riske atıp savaşın karanlığına karşı direnmeye çalışıyor. Bunlardan biri de Ukraynalı İrina…

O DA BİR KAHRAMAN

Rusya'nın Kiev ve çevresine yönelik yeni bir saldırı yapması ihtimali halkı endişeye sürüklerken, neredeyse her gün duyulan siren sesleri şehirde yankılanıyor.

(Fotoğraf: AP)

Milyonlarca kişinin evlerini terk etmesi sonucu savaştan sadece siviller değil, evcil ve sokak hayvanları da derinden etkilendi.

Başkent Kiev’de çekilen bu çarpıcı karede Ukraynalı İrina’nın terk edilmiş köpekler için gönüllü olarak yardım parası topladığı görülüyor.

Arkasında “Kahramanlar Ölmez” afişi yer alan İrina da savaşın acımasızlığına karşı hayvanları korumaya çalışması ile milyonların gönlünde kahraman ilan edildi.

BM AÇIKLADI

BM Mülteciler Yüksek Komiserliğince (BMMYK) yapılan açıklamaya göre, Ukrayna'dan komşu ülkelere şimdiye kadar 5 milyon 264 bin 767 mültecin geçiş yaptı. Ancak toplam mülteci sayısının 8,3 milyona ulaşmasının tahmin edildiğini aktarıldı.