hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazze'de ateşkes bitti katliam başladı! İsrail mülteci kampını bombaladı: 100'den fazla kişi öldü

  Gazzede ateşkes bitti katliam başladı İsrail mülteci kampını bombaladı: 100den fazla kişi öldü
  expand
  KAYNAKİHA

  Filistin resmi ajansı WAFA'nın duyurusuna göre İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişi öldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail ve Hamas arasında insani aranın dün sabah saatlerinde son bulmasının ardından İsrail, Gazze saldırılarına devam ediyor. Filistinli yerel kaynaklar, İsrail tarafından Cibaliye mülteci kampına saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

  Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Cibaliye mülteci kampında bir binanın hedef alınması ile gerçekleştirilen saldırıda aralarında kadınlar ve çocukların da bulunduğu en az 100 Filistinlinin hayatını kaybettiği kaydedildi. Enkazda kalanların kurtarılması için arama kurtarma çalışmalarının başladığı bildirildi.

  İNSANİ ARANIN ARDINDAN CAN KAYBI 193’E YÜKSELDİ

  Filistin Sağlık Bakanlığı, insani aranın son ermesinden bu yana İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik başlatılan saldırılarda hayatını kaybeden Filistinli sayısının çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 193’e yükseldiğini açıkladı. Saldırılarda yaralananların sayısının ise 652 olduğu aktarıldı.

  7 EKİM'DEN BU YANA TOPLAM CAN KAYBI 15 BİN 207

  Filistin Sağlık Bakanlığı açıklamasında, İsrail saldırıları nedeniyle 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının ise 15 bin 207’ye yaralı sayısının ise 40 bin 652’e yükseldiği kaydedildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow