hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail saldırılarına bir gazeteci daha kurban gitti!

  İsrail saldırılarına bir gazeteci daha kurban gitti
  expand
  KAYNAKİHA

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları durmaksızın devam ederken, bir gazetecinin daha hayatını kaybettiği öğrenildi. Han Yunus şehrine düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden gazetecinin Al Jazeera kameramanı Samer Abudaqa olduğu belirlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  7 Ekim'den bu yana İsrail, Gazze Şeridi’ne düzenlediği yoğun saldırılarını tüm şiddetiyle sürdürüyor. İsrail ordusunun havadan, karadan ve denizden gece gündüz sürdürdüğü saldırıları dünyaya duyurmak için bölgede bulunan gazeteciler de İsrail askerleri tarafından hedef alınıyor. Öyle ki hayatını kaybeden basın mensubu sayısı her geçen gün artarken son olarak  Al Jazeera kameramanı Samer Abudaqa da İsrail'in katlettiği isimlerden biri oldu.

  BOMBARDIMAN YÜZÜNDEN ZAMANINDA HASTANEYE YETİŞEMEDİ

  Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus şehrine bugün düzenlenen hava saldırısında Al Jazeera kameramanı Samer Abudaqa hayatını kaybederken, Al Jazeera muhabiri Wael Dahdouh ise yaralandı. Kolunun üst kısmına şarapnel parçası isabet eden Dahdouh, hastanede tedavi altına alındı. Han Yunus’ta bulunan Farhana Okulu’nda çekim yaptıkları sırada saldırıya uğrayan gazetecilere kurtarma ekiplerinin okulun çevresindeki bombardıman nedeniyle hızlı bir şekilde ulaşamadığı belirtildi.

  Al Jazeera muhabiri Wael Dahdouh, İsrail güçlerinin geçtiğimiz ekim ayında Nuseyrat Mülteci Kampı’na düzenlediği hava saldırısında eşini, 2 çocuğunu ve torununu kaybetmişti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow