hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail'de Netanyahu'ya tepkiler sürüyor

  İsrailde Netanyahuya tepkiler sürüyor
  expand
  KAYNAKİHA

  İsrail’in başkenti Tel Aviv’de toplanan binlerce kişi, Hamas tarafından esir tutulan İsraillilerin geri getirilmesini talep ederken, “Netanyahu iktidardayken hayatımız bu. Felaket üstüne felaket” sloganlarıyla İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu istifaya çağırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları aralıksız devam ederken, Hamas tarafından bölgede esir olarak tutulanların aileleri İsrail’in başkenti Tel Aviv’de protestolarını sürdürüyor. Akşam saatlerinde başkentteki Habima Meydanı'nda toplanan esir yakınları ve onlara destek vermek isteyen binlerce kişi, “Daha iyi bir İsrail” sloganlarıyla acil seçim çağrısı yaptı. Hamas tarafından Gazze Şeridi’nde tutulan esirlerin bir an önce geri getirilmesini isteyen göstericiler, esir anlaşmasında serbest bırakılmayanların terk edilmemesini talep eden pankartlar taşıdı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya da tepki gösteren İsrailliler, “Netanyahu iktidardayken hayatımız bu. Felaket üstüne felaket, felaket üstüne felaket" sloganları atarak İsrail başbakanının istifasını istedi.

  Protesto gösterisinde konuşma yapan Rotem Telem, “Her iki taraftan da insanlar boş yere ölüyor. Çocukların ölmesi bir politika değildir. Korkarım bize 7 Ekim’de kaybettiğimiz bir savaşı kazandığımızı söylüyorlar” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow