hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail'de savaş kabinesi krizi: Netanyahu'ya tehdit

  İsrailde savaş kabinesi krizi: Netanyahuya tehdit
  expand
  KAYNAKİHA

  İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, savaş kabinesinin 8 Haziran’a kadar Gazze Şeridi’nde devam eden savaş için 6 maddelik bir plan oluşturmasını talep ederken, aksi takdirde Ulusal Birlik partisini acil durum hükümetinden çekeceğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail’de Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan savaş sonrası plan talep etti. Netanyahu’dan Hamas'la savaştan sonra bölgeyi kimin yöneteceğini de içeren, üzerinde anlaşılmış bir plana bağlı kalmasını isteyen Gantz, savaş kabinesinin 8 Haziran’a kadar 6 maddelik plan oluşturması çağrısı yaptı.

  "KÜÇÜK BİR AZINLIK İSRAİL'İ KAYALIKLARA DOĞRU SÜRÜKLÜYOR"

  Gantz, beklentilerinin karşılanmaması durumunda Ulusal Birlik partisini muhafazakar Başbakan Netanyahu’nun genişletilmiş acil durum hükümetinden çekeceğini söyledi. Düzenlediği basın toplantısında konuşan Gantz, “Kişisel ve siyasi düşünceler İsrail'in ulusal güvenliğinin en kutsal noktasına nüfuz etmeye başladı. Küçük bir azınlık İsrail gemisinin kaptan köşkünü ele geçirdi ve onu kayalıklara doğru sürüklüyor” dedi.

  Gantz, önerdiği 6 maddelik planın Gazze için geçici bir ABD-Avrupa-Arap-Filistin sivil yönetim sistemini içerdiğini söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow