hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İtalya'da sel felaketinin ardından itfaiyeden drenaj çalışması

  İtalyada sel felaketinin ardından itfaiyeden drenaj çalışması
  expand
  KAYNAK DHA

  İtalya’nın kuzeyindeki Emilia-Romagna bölgesinde meydana gelen sel sonrası itfaiye ekiplerince drenaj pompalarıyla sel suları boşaltılıyor. Ravenna kentindeki drenaj çalışmaları ise görüntülere yansıdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İtalyan itfaiyesi Vigili del Fuoco tarafından ekiplerin çalışmalarına dair yapılan açıklamada, sel nedeniyle yaşanan acil durumun başlangıcından bu yana Emilia Romagna bölgesindeki Rimini, Cesena, Ravenna ve Bologna’da toplam 6 bin 262 olaya itfaiye tarafından müdahale edildiği bildirildi. 854 itfaiye personelinin kurtarma operasyonlarında yer aldığı belirtilirken; bunlardan 218’inin Forli, 382’sinin Ravenna kentinde görev aldığı ve bu iki bölgede durumun hala kritik olduğu ifade edildi. İtfaiye ayrıca Ravenna kentindeki ekiplerin, drenaj pompalarıyla sel sularını boşaltma çalışmalarının görüntülerini yayınladı.

   İtalyada sel felaketinin ardından itfaiyeden drenaj çalışması

  Ayrıca İtalyan Sahil Güvenliği de Emilia Romagna’daki faaliyetlerine dair bir görüntü paylaştı. Görüntüde, su basmış alanların ve itfaiye ile işbirliği içinde, halkın tahliyesine yardımcı olan alt birimlerin müdahalelerinin yer aldığı belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow