hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Japonya’yı sarsan olay: Okul servisinde 5 saat boyunca unutulan çocuk öldü

  Japonya’yı sarsan olay: Okul servisinde 5 saat boyunca unutulan çocuk öldü
  expand
  KAYNAKİHA

  Japonya’da anaokulu servisinde yaklaşık 5 saat boyunca unutulan 3 yaşındaki kız çocuğu sıcak çarpması nedeniyle hayatını kaybetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Shizuoka itfaiye departmanından yapılan açıklamaya göre, Makinohara kentinde dün saat 08.50 sıralarında okula ulaşan 6 öğrenci ve müdürün bulunduğu anaokulu servisinde 3 yaşındaki bir çocuk unutuldu. Öğrencilerin eve dönüş saatinin yaklaşması nedeniyle saat 14.10 sıralarında servis aracının kapısını açan bir okul personeli, 3 yaşındaki öğrenciyi araç içinde baygın halde buldu. Yüksek ateş belirtisi ile hastaneye kaldırılan öğrencinin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi.

  Bölgede dün 12.55 sıralarında 30.5 derece sıcaklık kaydedildiği açıklanırken, 3 yaşındaki kızın sıcak çarpmasından öldüğü belirtildi.

  Shizuoka polisi, olayın yaşandığı anaokulunda ihmal şüphesiyle bugün arama yaptı. Olayla ilgili detaylı soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

  BENZERİ YAŞANMIŞTI

  Ülkenin Fukuoka eyaletinde geçtiğimiz yıl benzer bir ihmal yaşanmış, 5 yaşındaki bir çocuk kilitli anaokulu servisinde yaklaşık 9 saat unutulduktan sonra sıcak çarpması nedeniyle yaşamını yitirmişti. Ülkede infiale neden olan olayın ardından, hükümet yerel yönetimlere tedbirlerin artırılması talimatı vermişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow