hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kanlı operasyonda ABD parmağı

  KAYNAKCNN TÜRK

  İsrail, Gazze Şeridi’nde 4 rehineyi operasyonla kurtardı. 274 Filistinlinin katledildiği kurtarma operasyonun ABD'nin de parmağı olduğu ortaya çıktı. Operasyonu özel bir ABD biriminin de katıldığı, insani yardım sevkiyatı için kullanılacağı söylenen iskeleden Gazze'ye sızdığı, İsrail Özel Kuvvetleri’nin de gizlenmek için yardım kamyonlarıyla Gazze'ye girdiği belirlendi. Tüm bunlar ABD'nin bu kanlı operasyona da ortak olduğunu ortaya koydu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail'in Gazze'de 4 rehineyi kurtardığı operasyonda ABD'nin de parmağı olduğu ortaya çıktı. ABD haber sitesi Axios, özel ABD biriminin de operasyona katıldığını öne sürdü.

  CNN'e konuşan Amerikalı yetkili de Gazze'de bulunan Nuseyrat Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırılar için bir Amerikan biriminin İsrail güçleri ile birlikte çalıştığını söyledi.

  Kanlı operasyonda ABD parmağı

  Olayla ilgili en önemli iddialardan biri de ABD biriminin Gazze'de geçtiğimiz haftalarda insani yardımları sevkiyatı için kullanılacağı açıklanan iskeleden Gazze'ye sızdığı iddia edildi.

  Gazze'deki halk direniş komiteleri, "Nuseyrat kampındaki katliam, yüzer iskelede konuşlanmış Amerikan düşman kuvvetlerinin halkımızı öldürmeye ve katletmeye katılımını açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor ve doğruluyor" ifadesini kullandı.

  ABD yönetiminin bu iskelenin amacının insani yardım taşımak olduğunu açıklamasına rağmen asıl amacın bu olduğu belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kanlı operasyonda ABD parmağı

  İsrail Özel Kuvvetleri’nin de, Gazze Şeridi'ndeki Nuseyrat Mülteci Kampı'na insani yardım tırıyla sızdığı belirtildi. Filistinli kaynaklar, İsrail Özel Kuvvetleri’nin sivil bir araç ve kapalı bir tır içinde Nuseyrat'a sızdığını ifade etti.

  İsrail Yayın Kurumu, Gazze kıyılarından olduğu iddia edilen, tutukluların İsrail ordusu helikopterlerine nakledildiğini gösteren görüntüler yayınladı. Filistinli savaşçıların tutukluları taşıyan aracı kovalayıp ateş açarak hasara yol açtığı kaydedildi.

  Kanlı operasyonda ABD parmağı

  Bir kaynak, ordunun tahliye alanının yakınına helikopter yerleştiremediğini, bunun da ek takviye gerektirdiğini belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow