hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Katar Başbakanı Al-Thani'den Refah açıklaması: Durum tüm bölge için çok tehlikeli olacak

  Katar Başbakanı Al-Thaniden Refah açıklaması: Durum tüm bölge için çok tehlikeli olacak
  expand
  KAYNAKİHA

  Katar Başbakanı Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, Almanya’da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Zaman bizim lehimize değil, Refah'taki durum geliştikçe tüm bölge için çok tehlikeli olacak” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı devam ediyor. Katar Başbakanı  Al-Thani konferansta yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi’nde devam eden saldırılar nedeniyle ateşkes için yürütülen müzakerelerin seyrinin iyi gitmediğini belirterek, “Son birkaç gündür gidişat pek umut verici değil ancak her zaman tekrarladığım gibi, her zaman iyimser kalacağız ve zorlamaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

  "MÜZAKERELERİN İNSANİ KISMINDA HALA BAZI ZORLUKLAR GÖRÜYORUZ"

  Müzakerelerin ayrıntılarına giremeyeceğini ancak geçmiş anlaşmalarda olduğu gibi 2 unsurun söz konusu olduğunu kaydeden Al-Thani, bu unsurların Gazze’deki insani şartlar ile bölgede esir tutulanlara karşılık serbest bırakılacak Filistinlilerin sayısı olduğunu açıkladı. Al-Thani, “Bu anlaşma sürecinde daha büyük bir ölçekte konuştuğumuza inanıyorum ama bu müzakerelerin insani kısmında hala bazı zorluklar görüyoruz” ifadelerini kullandı.

  "ZAMAN BİZİM LEHİMİZE DEĞİL"

  İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği saldırılara da değinen Al-Thani, “Zaman bizim lehimize değil, Refah'taki durum geliştikçe tüm bölge için çok tehlikeli olacak”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow