hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Katar'dan ateşkes açıklaması: “İsrail güven vermiyor”

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan açıklama geldi. Katar Dışişleri Bakanı El Ensari, "İsrail anlaşmayı onaylayacağına dair güven vermiyor" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “İsrail Kabinesi’ndeki bakanlardan çelişkili açıklamalar geldiğini görüyoruz. Her iki tarafta da sürece ve mevcut yola çok fazla güven veren herhangi bir açıklama görmedik.”

  Katardan ateşkes açıklaması: “İsrail güven vermiyor”

  ABD Başkanı Joe Biden'ın önerdiği 3 aşamalı ateşkes teklifinin ardından İsrail'de yaşanan tartışmaları Katar Dışişleri Bakanı Macid El Ensari yorumladı. Ensari, "İki taraf da bize güven vermedi" dedi. “Her iki tarafı, İsrail ve Hamas'ı, Başkan Biden'ın ana hatlarıyla belirttiği ilkeler konusunda anlaşmaya çağırdık. Biz arabulucu olarak kaldıracımızı kullanıyoruz, arabuluculuk masasındaki arabulucu, her iki tarafın da durumun ciddiyetini ve bir anlaşmaya varma ihtiyacını anladığından emin olmalıdır.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Katardan ateşkes açıklaması: “İsrail güven vermiyor”

  Masadaki anlaşmanın hala kesin olmadığını ifade eden Katarlı arabulucu, bizim amacımız iki tarafın da ateşkes konusunda ciddi olması dedi. Ancak İsrail tarafındaki tartışmaların durumu zorlaştırdığının altını çizdi. “Masadaki önerilere her iki taraftan da somut bir onay gelmedi ve hepimiz İsrailli bakanlardan gelen çelişkili açıklamaları okuduk ve gördük, bu da bize masadaki bu mevcut öneri konusunda İsrail'in olumlu olduğuna dair bir güven vermiyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow