hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kolombiya'dan Netanyahu'ya: Tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz

  Kolombiyadan Netanyahuya: Tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz
  expand
  KAYNAKİHA

  Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Netanyahu, tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz. Binlerce sivil çocuğun, kadının ve yaşlı insanın üzerine bomba atmak sizi kahraman yapmaz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu arasında sosyal medya üzerinden başlayan tartışma sürüyor. Petro’nun Gazze'de Filistinlilerin öldürülmesi nedeniyle Netanyahu’nun tutuklanması çağrısında bulunmasının ardından Netanyahu da sosyal medya hesabı üzerinden karşılık verdi.

  Kolombiyadan Netanyahuya: Tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz

  Netanyahu’nun “İsrail, Hamas’ın antisemitik yanlısı tarafından öğüt almayacak. Yazıklar olsun Devlet Başkanı Peteo” paylaşımına Kolombiya Devlet Başkanından yanıt geldi. Açıklamasını sosyal medya hesabından yapan Gustavo Petro, “Sayın Netanyahu, tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz. Binlerce sivil çocuğun, kadının ve yaşlı insanın üzerine bomba atmak sizi kahraman yapmaz. Avrupa’da milyonlarca Yahudi’yi öldürenlerin yanında yer alıyorsunuz. Dini olsun ya da olmasın soykırım, soykırımdır. En azından katliamı durdurmaya çalışın” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow