hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Küba dönüşü uçakta rahatsızlanan Rus bakan yardımcısı hayatını kaybetti

  Küba dönüşü uçakta rahatsızlanan Rus bakan yardımcısı hayatını kaybetti
  expand

  Küba ziyaretinin ardından ülkesine dönerken uçakta rahatsızlanan Rus yetkili Pyotr Kucherenko’nun hayatını kaybettiği açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya Eğitim ve Bilim Bakanı Yardımcısı Pyotr Kucherenko’nun Cumartesi günü Küba’dan dönüş yolculuğu esnasında rahatsızlanmasının ardından, uçak Mineralnye Vody kentine acil iniş yaptı.

  Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, uçakta bir Rus heyeti de bulunuyordu.

  İniş yapılmasının ardından doktorların müdahalelerine rağmen 46 yaşındaki Kucherenko’nun kurtarılamadığı belirtildi.

  Rus yetkilinin ailesi, ölüm sebebinin Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemenin ardından netlik kazanacağını ancak kalp rahatsızlığıyla bağlantılı olma ihtimali olduğunu belirtti.

  Gazeteci Roman Super ise geçtiğimiz yıl Şubat ayında işgalin başlamasının ardından Rusya’yı terk etmeden sadece birkaç gün önce Kucherenko ile görüştüğünü iddia etti.

  Telegram’da açıklamalarda bulunan Roman Super, gizli görüşme esnasında Kucherenko’nun onu Rusya’dan kaçması için teşvik ettiğini öne sürdü. İddialara göre Rus yetkili gazeteciye, “Kendini ve aileni kurtar. Mümkün olan en kısa sürede gidin.” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kendisinin de Rusya'yı terk etmek isteyip istemediğini sorduğunda ise Kucherenko'nun “Artık mümkün değil. Pasaportlarımıza el koyuyorlar” dediğini ve Kremlin karşıtı bir yorumda bulunarak ‘faşist işgal’ tanımlamasını yaptığını belirtti.

  Gazeteci, konuşma esnasında Kucherenko'nun ona antidepresan ve sakinleştirici kullandığını söylediğini ekledi.

  CNN International’da yer alan habere göre geçtiğimiz yıl en az 13 üst düzey Rus iş insanı intihar ya da aydınlatılamayan kazalar sonucu hayatını kaybetti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow