hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lavrov: İran gerginlik istemiyor

  Lavrov: İran gerginlik istemiyor
  expand
  KAYNAKİHA

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus medyasına yaptığı açıklamada, “İsrail tarafına İran’ın gerginlik istemediğini açıkça ifade ettik” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İran, İsrail tarafından İran’ın Şam Konsolosluğuna 1 Nisan’da gerçekleştirilen saldırıya 13 Nisan gecesi karşılık vermişti. İsrail ise sabahın erken saatlerinde İran’ın nükleer tesisler ve İran Hava Kuvvetleri Üssü’nün bulunduğu Isfahan kentini vurdu. İsrail’in bu adımıyla bölgede tansiyon bir kez daha yükselirken, olaya ilişkin son açıklama Rusya'dan geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus medyasına yaptığı açıklamada, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İsrail tarafı ve temsilcilerimiz arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Bu görüşmede İsrail tarafına İran’ın gerginlik istemediğini açıkça ifade ettik” dedi.

  KREMLİN’DEN İTİDAL ÇAĞRISI

  Kemlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise, İsrail'in düzenlediği son saldırıya ilişkin gelişmelerin yakından takip edildiğini ifade ederek, “Tarafları itidalli davranmaya ve böylesine hassas bir bölgede gerilimi daha da tırmandırabilecek her türlü eylemden kaçınmaya çağırıyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow