hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Londra'da elektrikli bisiklet patladı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAK DHA

  İngiliz itfaiyesi, elektrikli bisikletlerin evlerin içinde tutulmaması konusunda halkı uyararak bisikletin lityum pilinin nasıl patladığını gösteren güvenlik kamerası görüntülerini paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İtfaiye yetkilileri bugün uyarı yayımlayarak 20 Mayıs’ta bir apartmandaki evin girişinde bulunan elektrikli bisikletin, lityum pilinin patlama anlarını gösteren güvenlik kamerası görüntülerini paylaştı. Yetkililer, son zamanlarda normalden daha fazla lityum pilli elektrikli skutır ve elektrikli bisikletlerin patladığını belirtip bu taşıtların evlerin içinde veya kapalı yerlerde tutulmaması konusunda uyardı.

  Londrada elektrikli bisiklet patladı

  Yetkililer uyarıda, lityum pillerin hızlı bir şekilde havaya beyaz ve gri duman saldığını, bu dumanın son derece yanıcı ve zehirli olduğunu belirtti. Bir anda patlayan elektrikli bisikletten kaçınmanın çok zor olduğunu ifade eden itfaiye yetkilileri, bu taşıtların saniyeler içinde ateş topuna döndüğünü vurguladı. İngiltere’nin başkenti Londra’da bu yıl içinde 52 elektrikli bisiklet ve 12 elektrikli skutırın patlayarak yangına neden olduğunu belirtildi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow