hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Macaristan, İsveç'in NATO'ya katılımını 26 Şubat'ta görüşebilir

  Macaristan, İsveçin NATOya katılımını 26 Şubatta görüşebilir
  expand
  KAYNAK DHA

  Macaristan'da iktidardaki Fidesz Partisi milletvekili Mate Kocsis, İsveç'in NATO'ya katılmasının 26 Şubat’ta parlamento gündemine alınması için talebi içeren mektubu paylaştı. Macaristan Başbakanı Orban, Pazar günü yaptığı açıklamada, “İsveç ile olan anlaşmazlık sonuçlanmaya yakın... Parlamento, bahar oturumunun başında İsveç'in NATO üyeliğini onaylayabilir” ifadelerini kullanmıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mate Kocsis, mektubunda İsveç’in NATO’ya katılımını desteklediğini belirterek, 26 Şubat Pazartesi yapılacak olan bahar oturumu parlamento toplantısında konunun gündeme alınması gerektiğini ifade etti.

  Macaristan, İsveçin NATOya katılımını 26 Şubatta görüşebilir

  ORBAN: PARLAMENTO BAHAR OTURUMUNDA İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİNİ ONAYLAYABİLİR

  Macaristan Başbakanı Orban, Pazar günü yaptığı açıklamada, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin, “İsveç ile olan anlaşmazlık sonuçlanmaya yakın. İsveç Başbakanı ile güveni yeniden inşa etmek için önemli adımlar atıldı. Böylece parlamento, bahar oturumunun başında İsveç'in NATO üyeliğini onaylayabilir” ifadelerini kullanmıştı.

  İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun 24 Ocak’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda kabul edilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow