hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mancınıkla ateş topu... İsrail’den Ortaçağ’dan kalma taktik!

  KAYNAKCNN TÜRK

  Lübnan sınırında İsrail ile Hizbullah arasındaki çatışmalar sürüyor. İsrail ateş topu fırlattı, yapılan saldırıların orman yangını çıkarmayı hedeflediği öne sürüldü. İsrail çatışmalarda kullanmak için çok eski bir yöntemi tercih etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail'in Hizbullah'ın üst düzey komutanının öldürülmesinin ardından Lübnan sınırında çatışmalar şiddetlendi. İsrail askerleri de her cephede savaşmak maliyetli olduğundan eski yöntemlerle Hizbullah’a karşılık vermeye başladı.

  Times Of Israel Gazetesi'nin haberine göre İsrail askerleri hem maliyeti düşük olduğu için hem de ateş toplarını ormana atarak orman yangını çıkarmak için mancınık tercih ediyor. Böylece çalıların arkasında saklanan Hizbullah üyeleri de görünür hale geliyor. İsrail ordusu bu yangınları çıkarmak için molotof kokteyli de kullanıyor.

  Gazete, haberinde ordu komutanlarının bu yönteme tepki gösterdiğini ve havadan bombardıman yönetiminin kullanılması gerektiğini söylediklerine de yer verdi.

  Buna göre komutanlar ‘yüksek teknolojiyle hareket eden İsrail ordusunun bu görüntülerle zayıf gösterildiğini’ savunarak yöntemi hemen durdurdu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow