hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Moskova'ya saldırı sonrası Rusya'dan yeni hamle! Ukraynalı üst düzey iki isim listeye eklendi

  Moskovaya saldırı sonrası Rusyadan yeni hamle Ukraynalı üst düzey iki isim listeye eklendi
  expand
  KAYNAKİHA

  Rusya, Ukrayna Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı’nı arananlar listesine ekledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya İçişleri Bakanlığı, Rusya’nın başkenti Moskova'ya düzenlenen İHA saldırılarının ardından Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valery Zalujni ve Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksanr Sırski'yi arananlar listesine ekledi.

  Rusya'nın başkenti Moskova'ya düzenlenen İHA saldırıların ardından Rusya İçişleri Bakanlığı, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valery Zalujni ve Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksanr Sırski'yi arananlar listesine ekledi. Ukraynalı komutanlar, hakkındaki suçlamalar ise kamuoyu ile paylaşılmadı.

  Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği hava saldırıları sırasında Ukrayna’nın Moskova’ya yaklaşık 25 İHA ile hava saldırısı düzenlediği iddia edilmişti. Saldırılarda birçok apartmanın vurulduğu ifade edilmiş, Moskova'nın Profsoyuznaya Sokağında bazı apartmanlarda oluşan hasarlardan dolayı Rus ailelerin evlerinden tahliye edildiği belirtilmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın başkenti Moskova’ya düzenlenen İHA saldırılarından Ukrayna’yı sorumlu tutmuş, saldırıları “terör eylemi” olarak nitelendirmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow