hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Navalny'nin ölümü sonrası tartışmalar sürüyor! Rusya'ya 'eksiksiz ve şeffaf' soruşturma çağrısı

  Navalnynin ölümü sonrası tartışmalar sürüyor Rusyaya eksiksiz ve şeffaf soruşturma çağrısı
  expand
  KAYNAKİHA

  Polonya Dışişleri Bakanlığı, Varşova Büyükelçisi Siergiejew Andriejew'i bakanlığa çağırarak, “Rus yetkilileri Alexei Navalny'nin ölümünün sorumluluğunu üstlenmeye, ölüm nedeni ve şartlarının belirlenmesi için eksiksiz ve şeffaf bir soruşturma yürütmeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Polonya, Rusya’nın Varşova Büyükelçisi Siergiejew Andriejew'i Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Siergiejew Andriejew'in Rus muhalif lider Alexei Navalny’nin ölümü dolayısıyla bakanlığa çağrıldığı bildirildi.

  "RUSYA SORUMLULUĞU ÜSTLENSİN"

  Navalny'nin göstermelik bir yargılama süreciyle 19 yıl hapis cezasına mahkum edildiği, cezaevinde bulunduğu süre boyunca uzun süreli tecrit dahil haksız disiplin cezalarına maruz kaldığı belirtilen açıklamada, "Rus yetkilileri Alexei Navalny'nin ölümünün sorumluluğunu üstlenmeye, ölüm nedeni ve şartlarının belirlenmesi için eksiksiz ve şeffaf bir soruşturma yürütmeye çağırıyoruz" denildi.

  "UKRAYNALI KURBANLARA TAZMİNAT ÖDENSİN"

  Navalny'nin ölümü ve öncesinde maruz kaldığı muamelelerin Rusya'nın siyasi mahkumlara, muhaliflere ve insan hakları savunucularına yönelik muamelelerinin belirtisi olduğu aktarılan açıklamada, "Rusya'yı Ukrayna'ya yönelik hukuka aykırı saldırıların sorumlularından hesap sormaya, kurbanlara tazminat ödemeye, Ukrayna devleti ve onun sivil halkına karşı işlenen suçların hesabını vermeye çağırmaktayız" ifadeleri kullanıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow