Ölüm korkusu nedeniyle Türkiye'ye sığındılar

Ölüm korkusu nedeniyle Türkiye'ye sığındılar

Ölüm korkusu nedeniyle Türkiye'ye sığındılar

Suudi Arabistan'da yaşayan Ashwaq ve Areej isimli kız kardeşler aile baskısından kaçarak Türkiye'ye sığındı. Şimdi en büyük korkuları ülkelerine iade edilme tehlikesi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Suudi Arabistan'da yaşayan Ashwaq ve Areej isimli kız kardeşler iddiaya göre düşüncelerinden ötürü ailelerinin baskısıyla karşılaştı. Günden güne sertleşen baskı nedeniyle iki kardeş ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. 

Trump, Suudi Arabistan'da İslam'ı anlatacak

Öldürüleceklerini düşünen iki kız kardeş kaçarak Türkiye'ye sığındı. Türkiye'de polis tarafından yakalanan kız kardeşler endişeli.

 "İade edilirsek öldürüleceğiz"

Suudi Arabistan'a iade edilmeleri halinde öldürüleceklerini söyleyen kardeşler sosyal medya üzerinden yardım çağrısında bulundu. İki kızın başta Twitter olmak üzere sosyal medyadan paylaştığı mesajlar #SaveAshwaqAndAreej etiketiyle sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Binlerce kullanıcı iki kıza destek mesajı yayımlayarak Türkiye'nin kızları Suudi Arabistan'a iade edilmemesi çağrısında bulundu. 

Öte yandan iki kız kardeş paylaştığı videolarda "Ailelerimiz tarafından öldürüleceğiz…  Ailelerimiz bizi öldürmelerine yardımcı olmaları için ya da sonsuza dek hapis yatmamız için polise her şeyi söyleyebilirler. Söylemediğimiz şeyleri söylemişiz gibi anlatabilirler." ifadelerini kullandılar.