hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Onlarca göçmen dondurucu soğukta Kamala Harris'in evinin önüne bırakıldı

  Onlarca göçmen dondurucu soğukta Kamala Harrisin evinin önüne bırakıldı
  expand

  Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in evinin yakınlarına Noel gecesinde Teksas’tan getirilen 3 otobüs dolusu göçmen aile bırakıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Harris’in Washington'da bulunan evinin yakınlarına ulaşan göçmen taşıyan otobüsler şaşkınlığa neden oldu.

  Yazlık kıyafetleri ile dondurucu soğukta otobüsten inen göçmenlere battaniye ve uygun kıyafetler verilerek başka otobüslerle yakındaki bir kiliseye yönlendirildi.

  Teksas eyalet yöneticileri olayla ilgileri olduğunu onaylamadı ama daha önce de Başkan Joe Biden yönetimin göçmen politikalarını protesto etmek için sınır eyaletlerinden başkente otobüslerle göçmen taşınmıştı.

  Washington belediyesi ile çalışan ve son aylarda şehre getirilen binlerce göçmenle ilgilenen ilk yardım kuruluşu SAMU First Response’un Direktörü Tatiana Laborde, ondurucu bir soğuğun yaşandığı cumartesi gecesi başkan yardımcısının evinin önüne gelen otobüslerde 110 ila 130 kişi olduğunu belirtti.

  Euronews Türkçe'deki habere göre Laborde grubun pazar günü gelmesini beklediklerini ama otobüslerin şehre daha erken ulaştığını vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow