Otobüsteki dayak dehşetiyle ilgili yeni gelişme

Londra'da bindikleri otobüsün üst katında 3 gencin saldırısına uğrayan genç kadınların davasında yeni bir gelişme yaşandı.İki genç kadın, saat gece yarısına yaklaşırken Londra'nın en işlek yerlerinden birinden bindikleri çift katlı otobüsle seyahat ediyordu. Ancak karşılaştıkları 15, 16 ve 17 yaşınaki üç gencin onlara yapacaklarından habersizlerdi.
Melania Geymonat ve Christine Hannigan adlı iki arkadaş, Londra'nın kuzeyindeki Camden'ın en işlek yerlerinden birinden çift katlı otobüse bindi. 28 yaşındaki Melania, Uruguay'da yaşayan bir doktordu ve Amerikalı arkadaşı Christine'i yaşadığı Londra'da ziyaret etmek için kente gelmişti. Melania ve 29 yaşındaki Christine, otobüse bindikten kısa süre sonra üç genç onları takip etti.
Yaşları 15, 16 ve 17 olan üç lise öğrencisi, otobüsteki iki genç kadının yakınına oturdu. Üç genç bir süre sonra kadınlara laf atmaya ve sataşmaya başladı.
Bu yıl 30 Mayıs tarihinde gerçekleşen olayda, gençler Melania ve Christine'e hakaretler yağdırmaya başladı. Saldırgan gençler, Melania ve Christine'i öpüşmeleri için zorlamaya başladı.
İki kadın, onları reddedince bu kez olay fiziksel bir boyut aldı ve gençler iki kadını hırpalamaya başladı. Üç genç, ceplerinden çıkardıkları bozuk paraları kadınlara fırlatmaya başladı.
Saldırının boyutları cinsel tacize ulaştı. Kadınların etrafını saran saldırganlar, Melania ve Christine'in yüzünü kanlar içinde bıraktı.
Kadınlar otobüsten indikten sonra polise şikayette bulundu ve başlarına gelenleri sosyal medyadan paylaştı. Böylece olay dünya çapında duyuldu ve yankı uyandırdı.
Gençlerin korkunç saldırısı mahkemeye taşındı. Dün görülen duruşmada, otobüsteki güvenlik kamerası görüntüleri de izledildi. Tüyler ürperten görütüler izledildiğinde mahkeme salonu buz kesti.
Görüntülerde saldırgan gençlerin, kadınların çantalarını da gasp ettiği görülüyor. Siyah başlıklı bir mont giymiş olan gencin, Christine Hannigan'a art arda attığı yumruklar da mahkemede izletildi.
Yaşları 18'den küçük olan saldırganların mahkemesi, Highbury Çocuk Mahkemesi'nde görüldü. Önceki duruşmalarda suçsuz olduklarını ileri süren gençler bu kez suçlu olduklarını kabul etti.
Savcı Saira Khan, iki kadının özellikle hedef alındığına ve saldırının dokuz dakika sürdüğüne değindi. Saldırıda her bir gencin farklı bir rolü olduğunu konusuna da değinildi.
Mahkemede 16 yaşında olan saldırgan, 28 yaşındaki Melania Geymonat'un çantasını çaldığını itiraf ederken, 15 yaşındaki saldırgan ise bir diğer kadının kredi kartlarını alıkoyduğunu reddediyor.
17 yaşındaki saldırganın hakkındaki suçlamalar, delil yetersizliği nedeniyle düşürüldü.
Ancak diğer iki çocuğun yargılanmasına devam edilecek. Saldırganalr hakkındaki kararı Yargıç Susan Williams verecek.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS