Polonya'da ilginç yasak: Kullananlar tribüne alınmayacak

Polonya'da ilginç yasak: Kullananlar tribüne alınmayacak

Polonyada ilginç yasak: Kullananlar tribüne alınmayacak
expand
KAYNAKİHA

Yetkililer, Polonya'nın Cieszyn kentinde bulunan stadyumdaki koltuklara sürekli sakız yapıştırılması sonucu ilginç bir yönteme başvurdu. Söz konusu durumu engelleme gerekçesiyle taraftarların tribünde sakız çiğnemesi yasaklandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Polonya'nın güneyindeki Cieszyn kentindeki stadyum için alınan karar dikkat çekti. Cieszyn Belediyesinde yapılan toplantıda üyeler, bakım ve onarımı 11 milyon zlotiye (yaklaşık 80 milyon lira) mal olan stadyumda sakız çiğnenmesini yasakladı. Karar, izleyicilerin çiğnedikten sonra sakızı tribünlerdeki koltuklara yapıştırmalarını önlemek gerekçesiyle alındı.

YASAKLI MADDELER ARASINA GİRDİ

Kuzey yürüyüşü sporunda kullanılan sopaların da stadyuma sokulması, yasaklanan diğer maddeler arasında yer aldı. Sopaların gerek tribünlerde gerekse stadyumun kapalı alanlarındaki zemin döşemelerine zarar verebileceği gerekçesiyle yasaklı maddeler listesine dahil edildiği öğrenildi. Güvenlik gerekçesiyle cam şişe, cam kase, taş gibi maddelerin sokulmasına izin verilmeyen söz konusu stadyuma hayvanlardan ise yalnızca rehber köpeklerin girişine izin verileceği belirtildi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow