hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Polonya'da ilginç yasak: Kullananlar tribüne alınmayacak

  Polonyada ilginç yasak: Kullananlar tribüne alınmayacak
  expand
  KAYNAKİHA

  Yetkililer, Polonya'nın Cieszyn kentinde bulunan stadyumdaki koltuklara sürekli sakız yapıştırılması sonucu ilginç bir yönteme başvurdu. Söz konusu durumu engelleme gerekçesiyle taraftarların tribünde sakız çiğnemesi yasaklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Polonya'nın güneyindeki Cieszyn kentindeki stadyum için alınan karar dikkat çekti. Cieszyn Belediyesinde yapılan toplantıda üyeler, bakım ve onarımı 11 milyon zlotiye (yaklaşık 80 milyon lira) mal olan stadyumda sakız çiğnenmesini yasakladı. Karar, izleyicilerin çiğnedikten sonra sakızı tribünlerdeki koltuklara yapıştırmalarını önlemek gerekçesiyle alındı.

  YASAKLI MADDELER ARASINA GİRDİ

  Kuzey yürüyüşü sporunda kullanılan sopaların da stadyuma sokulması, yasaklanan diğer maddeler arasında yer aldı. Sopaların gerek tribünlerde gerekse stadyumun kapalı alanlarındaki zemin döşemelerine zarar verebileceği gerekçesiyle yasaklı maddeler listesine dahil edildiği öğrenildi. Güvenlik gerekçesiyle cam şişe, cam kase, taş gibi maddelerin sokulmasına izin verilmeyen söz konusu stadyuma hayvanlardan ise yalnızca rehber köpeklerin girişine izin verileceği belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow