Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze’ye giren yardım tırı sayısı belli oldu

Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze’ye giren yardım tırı sayısı belli oldu

Refah Sınır Kapısından Gazze’ye giren yardım tırı sayısı belli oldu
expand
KAYNAKİHA

21 Ekim’den bu yana Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze’ye 980 yardım tırı giriş yaparken, günde ortalama 42 yardım tırının bölgeye girdiği bildirildi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

7 Ekim'den bu yana İsrail'in şiddetli saldırılarına uğrayan Gazze Şeridi'nde hayatı yerle bir olan insanlar, Refah Sınır Kapısı'ndan gelen yardımları bekliyor. Sınırın bugün yeniden açılmasının ardından Gazze Şeridi’ne yardım tırlarının geçişi sürüyor. Bu kapsamda alınan bilgiye göre Mısır’dan Gazze Şeridi’ne 21 Ekim’den bu yana 980 yardım tırı giriş yaparken, günde ortalama 42 yardım tırı Gazze Şeridi’ne girdi.

BÖLGEYE GIDA, SU, TIBBİ MALZEME VE İLAÇ TAŞINDI

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, 76 yardım tırının daha Gazze Şeridi’ne ulaştığı aktarılarak, tırların gıda, su, tıbbi malzeme ve ilaç taşıdığı aktarıldı.

Mısır’dan Gazze Şeridi’ne 21 Ekim’den bu yana 980 yardım tırı giriş yaparken, günde ortalama 42 yardım tırı Gazze Şeridi’ne girdi.
İsrail Gazze Şeridi'ne hala yakıt girişine izin vermezken, İsrail'in saldırılarından önce Gazze Şeridi’ne her gün 500'den fazla yardım tırı giriş yapıyordu.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow