hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rus basını: Moskova Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini memnuniyetle karşıladı

  Rus basını: Moskova Cumhurbaşkanı Erdoğanın teklifini memnuniyetle karşıladı
  expand

  Rus medyası, Moskova'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın' Türkiye, Rusya ve Suriye arasında üçlü bir diplomasi mekanizması kurma ' önerisini memnuniyetle karşıladığını yazdı. (Hürriyet)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya devlet Haber ajanslarının bir Dışişleri bakan yardımcısına dayandırdığı haberine göre, Rusya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye, Rusya ve Suriye arasında üçlü bir diplomasi mekanizması kurma önerisini memnuniyetle karşıladı.

  RIA Novosti haber ajansı, üç ülkenin liderleri arasında bir zirve olup olmayacağının belli olmadığını ancak Moskova'nın Şam ile temas halinde olduğunu bildirdi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "ÜÇLÜ OLARAK BİR ADIM ATALIM İSTİYORUZ"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan dönüşü uçakta yaptığı açıklamada“Biz şu an itibarıyla Suriye-Türkiye-Rusya, üçlü olarak bir adım atalım istiyoruz. Bunun için de önce istihbarat örgütlerimiz bir araya gelsin, ardından savunma bakanlarımız bir araya gelsin, daha sonra dışişleri bakanlarımız bir araya gelsin. Onların yaptığı görüşmelerden sonra da biz liderler olarak bir araya gelelim. Bunu da Sayın Putin’e teklif ettim. O da buna olumlu baktı. Böylece bir dizi görüşmeler zincirini başlatmış olacağız.” demişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow