hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rusya NATO'ya saldıracak mı? Putin: ''Tehdit edilirsek tüm imkanlarımızı kullanırız''

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı'ya karşı nükleer gözdağı verdi. Ukrayna'ya silah tedarik eden Batı'yı bir kez daha tehdit etti. Rusya'nın NATO'ya saldırıp saldırmayacağına yanıt veren Putin, Ukrayna'da savaşın nasıl son bulacağını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PUTİN'DEN BATI'YA NÜKLEER GÖZDAĞI

  Putin ''Nedense Batı'da Rusya'nın bunu asla kullanmayacağına inanıyorlar. Nükleer doktrinimiz var. Bakın orada ne yazıyor? Birisinin eylemi egemenliğimizi ve toprak bütünlüğümüzü tehdit edecekse elimizdeki tüm imkanları kullanmanın mümkün olduğunu düşünüyoruz.'' dedi.

  Rusya lideri Vladimir Putin Ukrayna'ya silah sağlayan ülkelere adeta gözdağı verdi. "Rusya, Ukrayna’ya silah sağlayan ülkelerin hassas hedeflerini vuracak bölgelere uzun menzilli silah gönderme hakkına sahip." dedi.

  "SİLAH YARDIMI YAPAN ÜLKELERE KARŞILIK VEREBİLİRİZ"

  Vladimir Putin ''Batı'nın Ukrayna'ya silah sağlamasına verilecek yanıt asimetrik olabilir. Bunu düşüneceğiz. Tabii ki, bu tür eylemler sonunda en yüksek ayrışma derecesine ulaşacak, ancak sonunda uluslararası ilişkileri yok edecek ve uluslararası güvenliği baltalayacaklar. Ama sonuçta bu ülkelerin bize karşı bir savaşa çekildiklerini ve Rusya Federasyonu'na karşı bir savaşa doğrudan katıldıklarını görürsek, o zaman aynı şekilde hareket etme hakkımızı saklı tutuyoruz.'' ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Putin, ST. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu kapsamında dünyanın önde gelen haber ajansları yöneticilerinin sorduğu soruları yanıtladı.

  RUSYA'NIN NATO'YA SALDIRMAK İSTEDİĞİNE DAİR SORUYA TEPKİ GÖSTERDİ;

  ''Rusya'nın imajını düşman olarak şekillendirmeye gerek yok. Bunu yaparak sadece kendinize zarar veriyorsunuz. Birisi Rusya'nın NATO'ya saldırmak istediğini öne sürdü. Tamamen aklını mı kaçırdın? Bu kadar aptal mısın? Bunu kim uydurdu? Bu saçmalık, salaklar.'' şeklinde konuştu.

  Vladimir Putin, Ukrayna'da savaşın nasıl sona ereceğini ABD Başkanı Biden'e ilettiğini belirtti;

  ''Ukrayna'daki muharebe eylemlerini durdurmak için ne yapılmalı? Başkan Biden'a söylediğimin aynısını söyleyebilirim. Bir süre önce bana bir mektup gönderdi, ben de ona yazılı olarak cevap verdim: Ukrayna'daki muharebe faaliyetlerini durdurmak istiyorsanız, silah tedarikini durdurun ve çatışmalar iki, en fazla üç ay içinde sona erecek.'' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow