hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rusya'dan ‘Assange’ paylaşımı ile İngiltere'ye kinayeli yanıt

  Rusyadan ‘Assange’ paylaşımı ile İngiltereye kinayeli yanıt
  expand
  KAYNAK DHA

  İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Rusya’da basın özgürlüğü ile ilişkili yaptığı kinayeli sosyal medya paylaşımına Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yine kinayeli yanıt geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Rusya’da basın özgürlüğünün kaybolduğunu kinayeli bir şekilde ifade ederek sosyal medya paylaşımında bulundu. Paylaşımda, “Rusya’da basın özgürlüğü” ifadesinin tekrar ettiği ancak her tekrar edişte bir hafin silindiği ve en sonunda kaybolduğu görüldü.

  Rusyadan ‘Assange’ paylaşımı ile İngiltereye kinayeli yanıt

  Rusya Dışişleri Bakanlığı ise İngiltere’nin paylaşımını alıntılayarak İngiltere’de gözaltına alınan Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın fotoğrafını paylaştı.

  Assange, hükümetlere ait gizli bilgi ve fotoğrafları yayımlayan Wikileaks'i 2006 yılında kurdu ve 2010'da ABD askerlerinin Irak'ta bir helikopterden ateş açarak sivilleri öldürdüklerini gösteren görüntüleri yayınladıktan sonra dünya çapında ünlendi. Julian Assange, 7 yıl boyunca Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde yaşadıktan sonra 2019'da İngiliz polisi tarafından cinsel taciz gibi çeşitli suçlamalardan gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow