Silvio Berlusconi'den Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştiri

Silvio Berlusconi'den Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştiri

Silvio Berlusconi'den Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştiri

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi, geçmişte aralarından su sızmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir şekilde eleştirdi. Berlusconi, Erdoğan'ı İslamlaşmaya doğru korkunç adımlar atmakla suçladı ve "Bu gerçekten çılgınca" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başkent Roma'da dün akşam Antikacılık Bienali açılışına katılan Forza İtalia partisinin lideri Silvio Berlusconi, bir yetkilinin aynı serginin İstanbul’a da götürüleceğini söylemesi üzerine, “İyi. O zaman Erdoğan’a benden selam söyleyin” dedi.

Erdoğan’ın laiklikten İslamlaşmaya doğru korkunç adımlar attığını savunan Berlusconi, “Çünkü dün bir ferman hazırlayarak, kızların üniversiteye sadece başörtüyle ve makyajsız gidebilmesini sağladı. Bu gerçekten çılgınca” ifadelerini kullandı.

Ancak bu sözleri Berlusconi’nin, Türkiye’de eğitimde yeni düzenlemeleri yanlış anladığını ortaya koydu.

Oğlunun nikah şahidi olmuştu

Berlusconi, “Dostum” diye nitelediği Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 2003 yılında İstanbul’da kıyılan nikahında şahitlik yapmıştı. Erdoğan, pek çok konuşmasında ve bir araya geldiği eski İtalya Başbakana Berlusconi'ye, "Değerli dostum Silvio" diye hitap etmişti.

Berlusconi ailesine ait İl Giornale gazetesinde de geçen gün yayımlanan iki ayrı makalede, IŞİD tehlikesinin uzak, giderek İslamlaşan düşman Türkiye tehlikesinin ise yakın olduğu ifadeleri kullanılmıştı.

İşte IŞİD'in yayınladığı 251 Irak askerinin korkunç biçimde öldürülmesi fotoğrafları

Stalin'in toplama kampları: GULAG'lar

Üniversitedeki IŞİD protestolarında ilk gözaltılar!