hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... ABD'den kritik Menbiç açıklaması

  Son dakika... ABDden kritik Menbiç açıklaması
  expand
  KAYNAKAA

  ABD Savunma Bakanı Mattis, Menbiç yol haritasını uygulamaya hazır olduklarını ve Türk-Amerikan heyetlerinin, bu hafta Almanya'da planın icrasını görüşeceğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mattis, ABD Savunma Bakanlığı'nda (Pentagon), basın mensupları ile bir araya geldi.

  AA muhabirinin, "Münbiç'teki yol haritasının ne zaman uygulamaya başlanacağına" ilişkin sorusu üzerine Mattis, ABD'nin Münbiç'te Türk-Amerikan askeri iş birliğine hazır olduğunu belirtti.

  Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: 2021'den itibaren seri üretim başlayacak      

  İki ülke dışişleri bakanlarının geçen hafta Münbiç'te iş birliği yapma konusunu görüştüğünü hatırlatan Mattis, "Ön cephede bu iş birliğine hazırız. Bu da birbirimizin nerede olduğunu bilmekle başlıyor." dedi.

  İngiltere'de kadınlar sokakta

  Öncelikli olarak sınırın iki tarafında devriyelere başlanacağını bildiren Mattis, daha sonra ise Münbiç'te ortak devriyelerin olabileceğini ifade etti. Mattis, şunları kaydetti:

  "Bu bağlamda, Avrupa'da, hangi gün olduğunu hatırlamıyorum, bu hafta görüşeceğiz. Türk ordusu, bunu (görüşmeyi) Sttutgart'taki Avrupa Komutanlığı'nda (EUCOM) yapacak. Bunun nasıl olacağı ve yol haritasının ne olduğu konusunda yol katediyoruz. Askeri faktörler şu anda değerlendirmede."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow