hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Azerbaycan'da kritik Karabağ görüşmesi

  Azerbaycanda kritik Karabağ görüşmesi
  expand
  KAYNAKİHA

  Azerbaycan'ın Yevlah kentinde Azerbaycan temsilcileri ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasındaki görüşme sona erdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Azerbaycan'da bugün gerçekleştirilen Azerbaycanlı yetkililer ve Karabağ bölgesindeki Ermeni nüfusun temsilcileri arasında yaklaşık 1,5 saat süren görüşme sona erdi. Yevlah kentinde yerel saatle 11.50'de başlayan ve 13.20'de biten görüşmede ateşkes ve yeniden entegrasyon konuları ele alındı. Azerbaycan tarafından görüşmeye, Karabağ bölgesinde yaşayan Ermenilerle temaslardan sorumlu Ramin Memmedov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın Karabağ Özel Temsilci Yardımcısı Beşir Hacıyev ve özel temsilcilikten İlkin Sultanov katıldı. Ermeni nüfusu ise görüşmede Sergey Martirosyan ve David Melkumyan tarafından temsil edildi. Toplantıda Rus barış gücünden de bir temsilci yer aldı.

  DİYALOG SÜRECİ BAŞLADI

  Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Karabağ'da başlatılan terörle mücadele operasyonunun Ermeni silahlı grupların teslim olmalarının ardından sona erdiği belirtilmiş, Ermeni nüfus ve Azerbaycanlı temsilciler arasında diyalog süreci başlamıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow