Son dakika... Filipinler Devlet Başkanı Duterte'ye koronavirüs testi yapılacak, kızı önlem amaçlı karantinada

Son dakika... Filipinler Devlet Başkanı Duterte'ye koronavirüs testi yapılacak, kızı önlem amaçlı karantinada

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye koronavirüs testi uygulandı. Duterte'nin kızı ve Davao City Belediye Başkanı Sara Duterte ise önlem amacıyla kendini karantinaya aldığını açıkladı.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye koronavirüs testi uygulandı. Yerel medya Duterte'nin kızı ve Davao City Belediye Başkanı Sara Duterte ise önlem amacıyla kendini karantinaya aldığını duyurdu.

CNN International'ın haberine göre Senatör Bong Go Perşembe günü yaptığı açıklamada, Başkan Rodrigo Duterte'ye yeni tip koronavirüs için test edileceğini açıkladı. Go, bazı kabine üyeleri ve senatörlerin karantinaya alınmasının ardından kendisi ve Duterte'nin teste tabi tutulacağını söyledi.

Hasta oldukları için değil önlem amaçlı test olduklarını söyleyen Go, "Bunu COVID-19 belirtileri olduğu için yapmıyoruz. Bunu, önümüzdeki günlerde ve haftalarda görevlerimizi yerine getirmeye uygun olmak için yapıyoruz. Başkan ve ben Filipin halkına hizmet etmeye ve ölmeye hazırız" dedi. Ancak bu gelişmelere rağmen CNN Filipinler'e bir mesaj yollayarak kendilerini karantinaya almayacağını ifade etti ve "Henüz değil. Hizmet vermeye devam edeceğim" dedi.

Ancak Duterte'nin kızı ve Davao City Belediye Başkanı Sara Duterte'de durum farklı. Sara Duterte, test olduğunu ve sonuçlar çıkana kadar önlem amacıyla kendini karantinaya aldığını açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS