Son dakika... İsrail: Savaşa yeniden başladık

Son dakika... İsrail: Savaşa yeniden başladık

Son dakika haberine göre; İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına yeniden başladığını duyurdu. İsrail kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre "Hamas ateşkesi ihlal etti, İsrail topraklarına ateş açıldı." denildi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde Hamas'a karşı yeniden savaşmaya başladıklarını ve Hamas'ın ateşkesi ihlal ettiğini öne sürdü. İsrail'in bu açıklaması bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmadı.

AFP'nin bölgedeki muhabirinin verdiği bilgiye göre İsrail ordusu Gazze'ye yönelik hava saldırısı ve topçu atışlarına başladı.

IDF: GAZZE'DEN ATILAN ROKET DÜŞÜRÜLDÜ

İsrail Savunma Kuvvetleri, Sderot ve çevresindeki bölgelerde sirenlerin çalmasının ardından Gazze yakınlarındaki İsrail topluluklarına bir roket atıldığını doğruladı. Ordu, roketin hava savunma birlikleri tarafından vurulduğunu açıkladı.

 

İSRAİL ORDUSU GAZZE ŞERİDİ'NE SALDIRILARINDA 5 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

İsrail'in Gazze Şeridi'nin merkezindeki El-Megazi Mülteci Kampı'ndaki bir evi hedef alan saldırısında bir Filistinli öldü, 4 kişi de yaralandı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah şehrinin merkezindeki bir evi hedef alan saldırısında da 4 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Saldırıda ölen ve yaralananlar, Ebu Yusur en-Neccar Hastanesi'ne getirildi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Gazze kentinin kuzeybatısındaki En-Nasr Mahallesi'ndeki "En-Nasr" ve "Rantisi" hastaneleri çevresinde İsrail güçleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmalar yaşandı.

İsrail ile Hamas arasındaki uzlaşma kapsamında 24 Kasım Cuma günü saat 08.00'de uygulamaya giren "insani ara" bu sabah itibarıyla son bulmuştu.

Geçici ateşkesin son bulmasının ardından İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerini bombalaya başladı.


 
 
 
 
 
 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow