Son dakika... Kraliçe II. Elizabeth tıbbi gözetim altında

Son dakika... Kraliçe II. Elizabeth tıbbi gözetim altında

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, bu sabah yapılan kontrollerin ardından doktorların sağlık durumundan endişe duyması gerekçesiyle Kraliçe II. Elizabeth'in tıbbi gözetim altına alındığı belirtildi. 96 yaşındaki Kraliçe'nin hastaneye kaldırılmadığı, Balmoral Kalesi'nde tıbbi müşahede altına alındığı aktarıldı. Kraliçe'nin büyük oğlu Veliaht Prens Charles, eşi Cornwall Düşesi ile birlikte İskoçya'ya gitti. Yeni İngiltere Başbakanı Truss konuya ilişkin, "Tüm ülke Kraliçe'nin durumunu endişeyle takip ediyor, tüm iyi dileklerim şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte." açıklamasında bulundu

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, doktorların sağlığı hakkında kaygılanması üzerine İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde tıbbi müşahede altına alındı.

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, kararın bu sabah yapılan muayene sonrası alındığı belirtildi.

Açıklamada, Kraliçe'nin ailesinin de son gelişmelerle ilgili olarak bilgilendirildiği kaydedildi.

Kraliçe'nin büyük oğlu Veliaht Prens Charles, eşi Cornwall Düşesi ile birlikte Balmoral'a gitti.

Charles'ın büyük oğlu Cambridge Dükü William da eşi Cambridge Düşesi ile beraber yola çıktı.

Son dakika... Kraliçe II. Elizabeth tıbbi gözetim altında

Yaz tatili dolayısıyla Temmuz ayından bu yana Balmoral'da olan 96 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth, doktorların tavsiyesi üzerine dünkü programını da iptal etmiş ve istirahate çekilmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İngiltere Başbakanı Liz Truss, "tüm ülkenin" son gelişmeleri büyük bir kaygıyla izlediğini söyledi.

"Ben ve Birleşik Krallık'taki herkesin aklı Majesteleri ve ailesiyle birlikte" dedi.

Kraliçe 2. Elizabeth, Salı günü Truss'ı başbakan olarak atamış; sağlık durumu nedeniyle bu tören gelenek olduğu üzere Londra'da değil, Balmoral Kalesi'nde yapılmıştı.

Kraliçe, devlet başkanlığı boyunca yeni başbakanları daima Londra'da Buckhingham Sarayı'nda kabul etmişti.

BBC HABER SPİKERİ SİYAH KRAVAT İLE YAYINA ÇIKTI

Metro’da yer alan habere göre Kraliçe II. Elizabeth'in sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri aktaran BBC haber spikeri Huw Edwards’ın siyah kravat ve koyu tonlarda bir ceket ile yayına çıkması sonucu sosyal medyada tartışmalar başladı.

Bir Twitter kullanıcısı Edwards’ın siyah kıyafet tercih etmesinin iyiye işaret olmadığını söyledi.

Olası bir vefat haberinde, kraliyet ailesinin web sitesi siyah renge çevrilecek ve İngiliz hükümetinin "gov.uk" uzantılı web sitelerinde siyah banner’lara (bant) yer verilecek.

TRUSS'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Yeni İngiltere Başbakanı Truss, "Tüm ülke Kraliçe'nin durumunu endişeyle takip ediyor, tüm iyi dileklerim şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte." açıklamasında bulundu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KRALİYET ÜYELERİ BALMORAL KALESİ'NDE TOPLANDI

Buckingham Sarayı, 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’in sağlık durumunun "endişe verici" olduğunu duyurmasından sonra Kraliyet ailesi üyeleri Kraliçe'yi ziyaret etmek için İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde toplandı.

İngiltere'nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth, doktorların sağlık durumundan endişe duyduğu gerekçesiyle bugün öğlen saatlerinde tıbbi gözetim altına alındı. Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, doktorların Kraliçenin sağlık durumunun "endişe verici" olduğunun ifade edilmesinden sonra Kraliyet ailesi üyeleri İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde toplanmaya başladı. Uzun süredir sağlık sorunları yaşadığı bilinen 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’i ziyaret eden aile üyeleri arasında başta Kraliçenin 4 çocuğu, Prens Andrew, Prens Edward, Prenses Anne ve Prens Charles yer aldı. Diğer Kraliyet ailesi üyeleri arasında ise Cambridge Düşsesi Kate Middleton ve çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis, Cornwall Düşmesi Camilla'nın Balmoral Kalesi'ne geldiği bildirildi. Kraliçenin torunları Cambridge Dükü Prens William ve Sussex Dükü Prens Harry'nin ise Balmoral'a doğru yola çıktıklarını belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son dakika... Kraliçe II. Elizabeth tıbbi gözetim altında

MARKLE, BALMORAL KALESİNE GİTMİYOR

Kraliyet görevlerinden ayrılan Prens Harry'nin eşi Meghan Markle'ın Balmoral Kalesine gitmeyeceği belirtildi.

TRUSS İSKOÇYA'YA GİTMEYECEK

Sarayın duyurusunda hemen sonra Başbakan Liz Truss, tüm ülkenin Kraliçe için endişelendiğini söyleyerek, "Tüm iyi dileklerim şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte" dedi. Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada Truss'ın Perşembe veya Cuma günü için İskoçya'ya gitme planının olmadığı belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İskoçya Birinci Başkanı Nicola Sturgeon, "Majestelerinin sağlığıyla ilgili haberler hepimizi derinden endişelendiriyor. Düşüncelerim ve dileklerim şu anda Kraliçe ve tüm Kraliyet ailesiyle birlikte" dedi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, "Benim ve tüm Kanadalıların tüm düşünceleri Majesteleri Kraliçe II Elizabeth ile birlikte. Onun iyiliğini diliyor ce Kraliyet ailesine en içten dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber