Peskov: Ukrayna'da tüm hedeflerimize ulaşacağımıza eminiz

Peskov: Ukrayna'da tüm hedeflerimize ulaşacağımıza eminiz

Peskov: Ukrayna'da tüm hedeflerimize ulaşacağımıza eminiz

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Devlet başkanımız ülkeyi nereye götürdüğünü biliyor” diyerek, ülkesinin zafere ve tüm hedeflerine ulaşacağına emin olduklarını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sputnik Türkiye'deki habere göre, bir konferansta konuşan Peskov, “Her şeyin yolunda gideceğinden, zafere ve tüm hedeflerimize ulaşacağımıza eminim. Devlet başkanımız ülkeyi nereye götürdüğünü biliyor” dedi.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ülkenin tamamının desteklediğini belirtti.

EKONOMİK SAVAŞ

Rusya’ya karşı diplomatik, siyasi, ekonomik bir savaş yürütüldüğünü, ülkenin izole edilmeye çalışıldığını söyleyen Kremlin Sözcüsü, “Eskisi gibi yumuşak bir dille onları 'dostane olmayan ülke' olarak adlandırıyoruz. Ancak ben artık bunların düşman ülkeler olduğunu söyleyebilirim, zira yaptıkları şey savaş” dedi.

'BİZİ DİNLEMEDİLER'

ABD’nin de aralarında olduğu, Rusya’ya karşı hibrit savaş yürüten Batı ülkelerinin düşman ülkeler haline geldiğini söyleyen Peskov, Rusya’nın son yıllarda gelişim temposu kazandığını, krizlere karşı koymaya çalıştığını ve bunları yenilenmek için kullandığını kaydetti.

Kremlin Sözcüsü, Rusya’nın kendi çıkarlarını savunduğunu; sebat etmez, varoluşunun temel konuları bakımından ilkeli davranmazsa bir devletin bağımsızlığı ve egemenliğini kaybedeceğini ifade etti.

Peskov, Rusya’nın Batı ile cepheleşme ile başa çıkabileceğini, bunun için gerekli olan her şeye sahip olduğunu kaydetti.
Peskov, “Kolektif Batı’ya sesimizi duyurmaya çalıştık, füzeleri ve silahlarının sınırlarımıza yaklaşmasından hoşlanmadığımızı, NATO’nun genişlemesinden hoşlanmadığımızı söyledik. Bundan dolayı bir tehlike hissediyoruz, bunu yapmamanızı rica ediyor, ortak kıtamızda yeni güvenlik prensipleri üzerinde, ekonomi ve ticarette ayrımcılık olmaması için dünyada bir arada nasıl yaşayacağımız konusunda anlaşmaya davet ediyoruz. Bizi pek duymadılar, zira dünyada çok güçlü bir rekabet var” dedi.
Peskov, günümüzde Rusya’nın siyasi, ekonomik, diplomatik anlamda ya da enformasyon alanında izole edilmesinin mümkün olmadığını ekledi.

Rusya'dan 'İsveç ve Finlandiya' açıklaması: NATO girişimleri büyük bir hata

Rusya'dan 'İsveç ve Finlandiya' açıklaması: NATO girişimleri büyük bir hata