hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Putin'in kızları İngiltere'nin yaptırım listesinde

  Putinin kızları İngilterenin yaptırım listesinde
  expand

  AFP'de yer alan son dakika haberine göre İngiltere, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov'un kızlarına yaptırım kararı aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AFP'de yer alan son dakika haberine göre İngiltere, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov'un kızlarına Moskova'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle yaptırım listesine ekleme kararı aldı.

  Putinin kızları İngilterenin yaptırım listesinde

  Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Putin'in kızları Katerina Vladimirovna Tikhonova ve Maria Vladimirovna Vorontsova ile Lavrov'un kızı Yekaterina Sergeyevna Vinokurova hakkında seyahat yasağı ve mal varlığı dondurma kararı verildi.

  Dışişleri Bakanı Liz Truss yaptığı açıklamada, "Eşi görülmemiş yaptırım paketimiz seçkin kesimi ve ailelerini hedef alırken, bir yandan da Rus ekonomisini Sovyetler Birliği'nin çöküşünden bu yana Rusya'nın görmediği bir ölçekte küçültüyor." ifadesini kullandı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz günlerde ABD, Vladimir Putin'in kızları Maria Vorontsova ve Katerina Tikhonova'yı ve Rusya'nın iki bankasını da yaptırım listesine aldığını duyurmuştu.

  Açıklamaya göre, son haftalarda İngiltere ve Batılı ülkelerin yaptırım hamlelerinin ardından Putin'in savaş fonunun 275 milyar poundu dondurulmuş oldu. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow