Suriye muhalefeti: "Ateşkesi yeniden ele alın"

Suriye muhalefeti: "Ateşkesi yeniden ele alın"

Cenevre barış görüşmelerinden ayrılacağını açıklayan Suriye muhalefeti, büyük güçleri ateşkesi yeniden değerlendirmeye çağırdı.

Suriye'nin ana muhalefet blokunun baş yetkilisi Riad Hijab büyük güçlerin bir araya gelerek artık geçersiz olduğunu belirttiği ateşkesi yeniden ele almaları çağrısında bulundu ve Suriye halkı acı çektiği sürece barış görüşmelerinin yapılamayacağını söyledi.


Reuters'ın haberine göre, gazetecilere konuşan Hijab, "Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun Suriyeli insanları öldüren kişiye yönelik kararlı önlemler almasını bekliyoruz" dedi ve "sona erdiğini" belirttiği çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını bu devletlerin yeniden ele alması gerektiğini belirtti.


'Esad'ın geleceği müzakerelere bağlı değil'


Mistura: Kimse mucize beklemesin


Hijab barış görüşmelerini muhalefet adına yürüten Yüksek Müzakere Komitesi'nin ise görüşmelerden ayrıldığını, fakat bazı uzmanların toplantılar için Cenevre'de kalacağını söyledi.


Kendisi ve diğer yetkililerin Cenevre'den bugün ayrılacağını söyleyen Hijab, "Cumhurbaşkanı Beşar Esad görevdeyken bir çözüm olmayacak, hayal görüyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS