Suriye ordusu: İsrail'in saldırısında 3 kişi öldü

Suriye ordusu: İsrail'in saldırısında 3 kişi öldü

Suriye ordusu: İsrailin saldırısında 3 kişi öldü
expand

Suriye ordusu dün gece İsrail'in Suriye topraklarına yönelik saldırısında 3 kişinin öldüğünü, 2 kişinin yaralandığını duyurdu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Suriye ordusundan Tuğgeneral Ali Mayhoub'un Suriye ordusu adına yaptığı açıklama devlet televizyonunda yayımlandı. 

'Bir radar istasyonu ve cephanelik yok edildi'

Sputnik'in haberine göre, Mayhoub, İsrail'in saldırında bir radar istasyonunun ve bir cephaneliğin yok edildiğini, bir dizi hava savunma sisteminin de zarar gördüğünü söyledi.

İran, ilk kez direkt olarak İsrail'i hedef aldı! İsrail'den yanıt gecikmedi

Mayhoub, Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail'in attığı füzelerin 'büyük kısmını' düşürdüğünü de belirtti.

İsrail saldırısında 3 kişinin öldüğünü, 2 kişinin ise yaralandığını söyleyen Suriyeli general, bu kişilerin İranlı ya da İran destekli milis kuvvetlerden olup olmadığını ise açıklamadı.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman saldırı sonrası açıklamasında , Suriye'deki 'neredeyse tüm İran altyapısının vurulduğunu' söylemişti.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İngiltere merkezli Suriye İnsan Haklarını Gözlemevi ise saldırıda 5'i Suriye askeri, 18'i yabancı savaşçı olmak üzere 23 hükümet yanlısı savaşçının öldüğünü öne sürmüştü.

İsrail işgal altında tuttuğu Golan Tepeleri'ndeki mevzilerine Suriye topraklarından 20 füze atıldığını açıklamış ve saldırıdan İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'nü sorumlu tutarak İran'a ait hedeflere misilleme saldırısı yaptığını açıklamıştı.

İsrail ordu sözcüsü Jonathan Conricus yaklaşık 70 hedefin vurulduğunu ve bunlar arasında füzelerin atıldığı bölgelerin, istihbarat, lojistik ve depolama tesislerinin olduğunu söylemişti.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow